úterý 3. června 2014

Jak na to... Cling razítka

Foto a text: Ilona Č.

Razítka na cling pěně se používají v kombinaci s akrylátovým blokem. Cling pěna k bloku přilne a blok slouží jako pomocník pro manipulaci s razítkem. Přilnavost pěny je stálá, můžete tedy razítko používat opakovaně. Po tisku razítko očistíte, sejmete z bloku a uložíte. Tato razítka výrazně šetří vzácný ukládací prostor :-)

V balení vám přijde gumový štoček s motivem,  kousek cling pěny a průhledná fólie, na které vidíte, jak bude vypadat razítko po natištění. Gumový štoček je samotné razítko, kterým budete tisknout a cling pěna, je ta část razítka, která slouží k uchycení na akrylátový blok. Pěna je samolepicí. 


Je několik způsobů, jak razítko zkompletovat. Vezměte gumovou část a opatrně obstřihněte těsně kolem motivu.


Z cling pěny odstraňte ochranný papír, který kryje samolepicí část. Gumový štoček na pěnu nalepte. Lepte opatrně, dostatečně přitiskněte. Pěna je silně samolepicí a máte jen jeden pokus :-)


 Přebytečnou pěnu ostřihněte těsně u gumové části.


Průhlednou fólii můžete použít pro identifikaci razítka. Cling pěna k ní přilne a takto můžete své razítko uložit.Já preferuji druhý způsob...

Z cling pěny odstraňte ochranný papír a nalepte na něj gumový štoček tak jak jste jej dostali.  Teprve potom si vezměte nůžky a ostřihněte pěnu i s gumou těsně kolem motivu.  Mně tento způsob vyhovuje proto, že při konečném stříhání motivu se mi pěna nelepí k nůžkám a střih je přesnější.


Takto zkompletované razítko nalepte na akrylátový blok a můžete tisknout.


Fólie s předtištěným motivem může sloužit nejen k identifikaci v úložném boxu, ale i jako šablona. Když si ji umístíte na projektu tam, kde chcete otisk mít, zprostředkuje vám lepší představu o tom, jak bude finální kompozice vypadat.


Já jsem své razítko použila na přípravu kartičky do Project Life….

Žádné komentáře:

Okomentovat