úterý 21. února 2017

MOJA PRACOVŇA... IVANA

Väčšina z Nás nemá asi to šťastie a o svojej vlastnej pracovni zatiaľ len snívame. Ja som na tom veľmi podobne, keď vidím tie veľké a krásne usporiadané miestnosti Amerických "Scrap" žien tak si vravím: "to by bolo mať takú pracovňu ", ale vráťme sa do reality.
Som rada tomu čo mám, keďže bývam ešte u rodičov, tak mám výhodu, že mám vlastnú izbu a v tej som si časť prispôsobila a vytvorila môj tvorivý, pracovný kútik. A ten Vám dneska ukážem. Nech sa páči, vitajte v mojom tvorivom svete.


Takto vyzerá pohľad od dverí, hneď oproti oknu mám stôl s ktorým mám taký malý príbeh. Pôvodne to bol klasický nízky konferenčný stolík, ktorý bol súčasťou nábytku ktorý mám v izbe. Ale keďže za takým nízkym stolom sa fakt pracovať nedalo (chvíľku som to tak skúšala, ale moje kolená boli proti) tak som sa jedného dňa rozhodla, zapla internet a objednala si náhradné nohy k stolu a zrazu bol z konferenčného stolíka, stôl pracovný za ktorým som mohla konečne sedieť ako normálny človek.


A ako to tak býva keď už je stôl začnete rozmýšľať čo by sa dalo pridať, doplniť, vylepšiť aby bol pracovný kútik tým čím má byť. 
Tak prišla na rad návšteva "Švédskej kamarátky" IKEA :-), kde som si postupne zaobstarala najprv policový diel KALLAX a zásuvkový kontajner HELMER.


Samozrejme návšteva IKEA sa potom konala ešte viac krát. 
A trvá to dodnes, stále je čo dopĺňať a vylepšovať. 
Mám rada, keď sú  jednotlivé veci porozdeľované a na to sú fajn krabice rôznych veľkostí. 


V menších krabiciach mám uložené vyrezávacie šáblóny do bigshotu v druhej sú embosovacie prášky. V jednom diele mám umiestnený samotný Big Shot a v ďalších väčších krabiciach sú bavlnky na vyšívanie, stuhy a veci, ktoré nepoužívam zase až tak často.


Pomôcky, ktoré používam pri každom tvorení mám umiestnené priamo na stole:
1. razítkovacie podušky
2. tento stojan som si kúpila v bývalej práci je to dizajnový kúsok od fy. ALESSI aj keď to vyzerá ako na náradie, je to určené na kancelárske potreby. Ja tam mám umiestnené rôzne pomôcky: akrylové bloky, lepidlá, USB kľúčik a pod.
3. tu som sa nechala inšpirovať a sady razítok menších rozmerov som si začala ukladať do obalov určených na CDčká, tie väčších rozmerov by som chcela dať do obalov od Every Elle, ale vždy keď si na ne spomeniem tak sú vypredané
4. zo začiatku som si začala razítka ukladať do plastových CD obalov, ale zaberajú viac miesta ako tie v predchádzajúcom popise.
5. no a tento stojan v ktorom mám nožnice, gellatos farby, fixky, perá, lepidlá v ceruzke a pod. som si vyrobila podla DIY návodu z krabice na topánky


Ostatné veci, ktoré mám rada po ruke mám uložené v jednotlivých zásuvkách v HELMER kontajneroch, ktoré mám po stranách pracovného stola.

V každej zásuvke je niečo iné: washi pásky, drevené výseky, písmenká ...


... enamelky, flitre, rozetky, základy na blahoželania a pod.


Veci na tvorenie, postupne vytláčajú tie bežné, ale keď to milujeme nie je čo riešiť :-)

Aj keď nie je všetko na jednom mieste a všade mám niečo, som rada, že môžem mať veci aspoň takto potriedené a uložené.


A tu je moja zbierka albumov. Snáď sa mi podarí ten s dátumom 2016 čoskoro úspešne doplniť a dokončiť aby som sa mohla pustiť do aktuálneho roka.

Aby bolo miesto pre ďalší album bude potrebné uvoľniť ďalšiu policu, ale to nejak vymyslím :-)


Snáď sa Vám u mňa na návšteve páčilo. 
A možno som Vás niečím (aj keď asi ničím extra novým) inšpirovala.

Myslím si, že podstatné je to, že sa môžeme venovať tomu čo Nás baví a prináša Nám radosť a to či skladujeme tvorivý materiál v  krabiciach alebo niekde v skrini je vedľajšie.

Budem sa na Vás tešiť zase na budúce

6 komentářů:

 1. Ivanka mas to tam moc pekne...krasne usporiadane...chcem sa opytat, tie obaly na cd kde mas ulozene peciatky...si kde kupila? nechcem robit reklamu, tak mi prosim napis na zuzka.cedulova@gmail.com dakujem <3

  OdpovědětVymazat
 2. Zuzi dakujem velmi pekne. No myslím že reklama to nebude keďže som to objednavala ak si dobre pamatam v Alze. Sú to klasické obaly na CD také pevnejšie.

  OdpovědětVymazat
 3. Obdivuji, že ti stačí tak malý stůl. jinak všechno krásně srovnané. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Marti no niekedy mám pocit že aj keby som mala 10m stôl tak bude málo :-) inak neni až taký malý,ale najlepšie je ako sa mi ta plocha pri tvoreni zmenšuje :-) zrazu stačí aj 20 cm :-) :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Chtěla jsem napsat to, co Martina... Jsem ráda, za tyhle články, kdy všichni vidí, že ty nádherné layouty se rodí v takovém mini-koutku. A máš to krásně zorganizované - ukládám si článek, pár vychytávek asi brzy aplikuji :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Diiiki Dianko no niekedy je to s tým priestorom fakt náročné :-) ale som rada ze mam aspom takýto mini kútik aj keď on zas až taký mini pidi neni ;-) keď je upratany :-)

  OdpovědětVymazat