sobota 5. července 2014

První tři týdny...

Ač se to zdá pěkně dávno, jsou to teprve 3 týdny, co jsme slavnostně otevřeli prodejnu Pretty Papers. Zahajovací den byl úžasný, sjeli se vážení hosté ze všech koutků naší republiky a užili jsme si to opravdu parádně. Moc děkuji všem, kteří ten den vážili cestu, díky všem manželům za dovezení manželek, všem kamarádkám, kterým papír nic neříká, za to, že doprovodily své na papíru závislé kamarádky, doufám, že ani pro ně to nebyl ztracený den a pokochali se krásami Znojma :-) Reportáž z otevíracího dne si můžete přečíst u Irisky na blogu.

Prodejna se dočkala i originální výzdoby v podobě nádherných vlaječek od mých "scrapbookových" kamarádek. Díky ženy!!! Prvně měly své místo přímo ve výloze a dělaly tam pořádnou parádu. Po pár dnech jsem je ale raději sundala, protože jsem se o ně začala bát - do výlohy celé dopoledne praží slunce a nepřežila bych, kdyby vlaječky vybledly, nebo kdyby se z nich něco odlepilo. V tuto chvíli čekají poslušně na poličce, až zvítězím nad svou sklerózou, vezmu do práce pár hřebíčků a kladívko a pověsím si je hrdě přímo za kasu. Prostor je plně monitorován zabezpečovacím zařízením, takže o ně bude dobře postaráno :-)


Minulý týden jsem se konečně dočkala své nové výlohy. Výloha super, fotečka trochu méně :-))) (Btw. zkoušeli jste někdy fotit výlohu, na kterou celý den svítí slunce??? Hrůza!) Moc se mi nápisy líbí a jsem ráda, že jsem nakonec zvolila tuto trochu ulítlou "vlastnoručně" navrženou variantu.


Moje malá modelka :-) (To v pozadí není modelka!!! :D)Výlohu bylo potřeba ještě doladit, takže jsem při 40 st. Celsia!!! a bez kladiva zatloukla asi 40 dřevěných kolíčků a sestavila Ikea skříňku (minimálně dalšího půl roku nechci o žádný rozložený nábytek ani zavadit pohledem). Zkusmo jsem tam naskládala pár věcí - něco málo zboží, nějaká přáníčka (která neustále padají :D) - a jako třešinku na dortu jsem tam posila nádhernou BigShoťačku od Kakou. Díky Dáši!
Kromě nové výlohy minulý týden dorazila také zásilka se 4 kilogramy cukru. Našeho cukru!!! :-)


1. července oficiálně začaly prázdniny, u nás naopak začalo období kurzů, i když zatím s pomalým rozjezdem. V úterý jsme měli první otevřenou dílnu. Nahlásily se sice jen dvě dámy, ale díky bohu za to. Ač plány byly, nakonec se mi podařilo uvolnit na těch obrovských stolech jen malinké místo přesně pro dvě účastnice :-))) Stále ještě přerovnávám, skládám, rozbaluju, vybaluju, balím a zase přeskládávám, dostěhovávám věci z domu, takže v obchodě občas není k hnutí :-) Dámy si odpoledne skvěle užily, přáníčka dělaly poprvé a přestože to nebyl lektorovaný kurz, ale jen otevřená dílna s vlastním tvořením, vznikly nádherné kousky. Bohužel jsem si pak přáníčka ve spěchu nestihla ani vyfotit :-(

Další kurz proběhl včera, byl zaměřený na horké embossování. Sešla se skvělá parta, všichni začátečníci, ale moooc šikovní. Během příjemného večera si každá účastnice vytvořila tři přáníčka, každé trochu jinou technikou. Myslím, že všechny doma schytaly pochvalu :-) A samozřejmě jednu i ode mě, protože byly vzorné - šikovné, pozorné, některé iniciativní :-))) Díky dámy za super večer!Embossování v kombinaci s distress barvami a titěrná práce se řezačkou :-)Klasické embossování a malování distress inkousty pomocí vodního štětce, bohužel jen jedna sada přáníček, druhou jsem nestihla vyfotit :(


Třetí technika byla taky úžasná, jen všechna přáníčka byla stejná, takže hromadné foto se nekonalo a mou předlohu jsem vyfotit zapomněla. Polepším se! Zkoušely jsme embossování pomocí Big Shotu a následně pomocí embossovacího prášku. Efekt úžasný, přání doplněné jen Keta razítkem ještě úžasnější. Foto doplním v pondělí, zatím jen náhled pracovního vzorku. Termín dalšího "embossovacího" kurzu vyhlásíme již brzy. A v úterý máme opět otevřenou dílnu, pokud ještě někdo nemá program :-)


Kromě kurzu byl pátek bohatý také na návštěvy. Zuzka vstávala ve 3:00 ráno, aby se mohla svézt se zeťákem do Znojma :-) Ten ji vysadil v okrajové části města a vyzkoušela tak i místní MHD. Dobrodružství zdar :-))) Scrapbooku je třeba přinášet oběti!


Večer mě pak přepadla ještě návštěva z Ústí nad Labem, ale tady taky chybí z mé strany fotodokumentace (sice jsme tak trochu "jiný" obchod, ale přece se nemůžu fotit se všemi zákazníky, kteří sem zavítají :D). Holky večer udělaly první kolo a dnes ráno nanovo :-))) Tak jen doufám, že z toho Znojma viděly i něco jiného, než Pretty Papers. Každopádně moc děkuji za návštěvu a těším se, že se během prázdnin potkám s některou další, zatím virtuální, zákaznicí :-)

Příští týden budeme fungovat jako vždy, ale od soboty 12. do 19. července budu v Liberci. A spolu se mnou také Ema a část obchodu Pretty Papers. Kdo bude mít cestu, může se stavit nakouknout - na pokec, na kafe, nakoupit, pokochat se... Však to znáte :)

Přeji všem prima prázdniny, dávejte na sebe pozor!!!

P.S. Ještě malé gastronomické okénko :-) Koukněte jak mě rozmazlují zákaznice. Děkuji Terezko, byly výýýborné. Mé první cupcakes!


No a takhle jsem se včera na oběd rozmazlila já. Musela jsem nějak oslavit ten úspěšně zakončený třetí týden :-) Užívám ten tak trochu nový život a proměnu z ženy na mateřské (v teplákách od pondělí do neděle poslední 4 roky) v ženu pracující v centru města :-))) To jsem nikdy nezažila, vždycky jsem pracovala v různých outletech - ty stojí v průmyslových zónách a je to prostě trochu jiné, pracovat v nákupním centru... Připadám si pořád jako na dovolené, to historické centrum města mi evokuje pobyt v nějakém romantickém městečku na jihu Evropy - ráno jdu do práce, koukám na kolemjdoucí, pozdravím už známé tváře, stavím se na trh pro jahody a třešně, mám opravdovou polední pauzu na opravdový oběd... Prostě nový život :-) Malinko filozofie na závěr:

"Enjoy life. There's plenty of time to be dead."

7 komentářů:

 1. Krásná reportáž, Dáši :-) A máš dny opravdu nabité!! Doufám, že se k tobě zase někdy přijedu podívat :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Krásná přáníčka, výloha, modelky, prostě všechno, i ten pořádek doma bez krabic. :-))))))) Eva D.

  OdpovědětVymazat
 3. Obchůdek je naprosto úžasný .Úplný ráj pro všechny "scrapbookařky". A vůbec nám nevadilo, že jsme jely skoro na konec světa. Užily jsme si to a moc Didi děkujeme za ochotu otevřít kvůli nám i ve státní svátek. Šárka a Hanka

  OdpovědětVymazat
 4. Milá Didi, ať zákazníci a holky kursovky jen přibývají :o))

  OdpovědětVymazat
 5. Bylo to suprových, i když jen pár minut. Domů jsem přijela z toho náklaďáku celá zlomená (sice funglovka Mercedes, zpět jsem celou cestu ležela :) ) ale ty dojmy z tvého obchůdku to všechno převálcovaly. Díky.

  OdpovědětVymazat
 6. Proč je to tak dalekóóó? :-( Nechceš otevřít celoroční pobočku v Liberci? ;-) Jinak moc gratuluji k otevření obchodu a přeji spoustu spokojených zákaznic :-) miisaa

  OdpovědětVymazat
 7. I já bych se chtěla poptat: Nechtěla by jste otevřít obchůdek v Ostravě? Taky blahopřeju k novému obchůdku a hoooodně zákazníků !!! Šá

  OdpovědětVymazat