sobota 20. dubna 2013

Čtverce a suky...

Foto a text: Katuan

Ráda zkouším něco nového, něco neokoukaného a něco, co je pro mě tak trochu malá výzva. Doufám, že dnešní návod bude pro vás stejnou výzvou jakou byl pro mě, když jsem přáníčka vyráběla.


Budeme potřebovat vyřezávací šablonu (případně jen vystřižený čtverec), dále pak rýhovací podložku (ale s pravítkem a druhou stranou špendlíku si také vystačíme), bavlnku a jehlu.

Na prvním obrázku vidíte dva čtverce. Ten napravo se budeme snažit vyrobit tak, aby vypadal jako ten vlevo :-)


Kdo má, vezme si rýhovací podložku a nastaví roh jako na obálky. Kdo nemá rýhovací podložku, vezme si pravítko, měkkou podložku (třeba podložka pod myš) a nějaký tupý nástroj na rýhování). Pokud máme papír se strukturou a chceme, aby struktura šla vidět, obrátíme ho strukturou dolů.


S rýhovací podložkou to máme snadné. Rýhujeme podle čar v takové hustotě, jakou chceme mít. Ostatní si bohužel tyto čáry budou muset vyměřit ručně. Nemusíme ani rýhovat až do konce.


Čtvereček obrátíme a rýhujeme znovu.


Jakmile máme tyto kroky hotové, vezmeme si jehlu nebo špendlík a všude, kde se nám čáry protnuly, uděláme dírky.


Máme narýhováno, nadírkováno a zbývá nám jen ozdobit vše bavlnkou. Můžete teď vyšívat různé obrázky či obrazce, můžete cokoliv, ale já vám ukážu techniku s uzly. Aby nám pak suk při lepení nevadil, tak místo něj jen přilepíme bavlnku oboustrannou páskou.


Zespodu provlékneme bavlnku.


Uděláme na bavlnce v tomto kroku suk. Je to obyčejný suk :)


A bavlnku provlékneme zpátky stejnou dírkou jakou jsme ji provlékli nahoru. Díky suku nám bavlnka bude krásně držet.


Teď už je jen na Vaší fantazii, kolik suků a kde je uděláte, jak bude čtvereček barevný...

Než ale začnete provlékat, doporučuji vám vyzkoušet si, jak tenkou či silnou bavlnku budete potřebovat, aby Vám suk držel. Takže doporučuji udělat pár dírek na zkušební papír a zkoušet a zkoušet. Můžete se nechat inspirovat mými přáníčky.


2 komentáře:

  1. To vypadá hrozně zajímavě, ale musí to být pěkné pracné - nádhera :-D
    Danas

    OdpovědětVymazat
  2. Krásná přáníčka! A uzlíky vypadají moc zajímavě

    OdpovědětVymazat