pátek 14. března 2014

Jak na to... Médium Glue N´ Seal

Foto a text: Ilona Č.

Voděodolné médium Glue n´Seal (nebo alternativně Multi-medium, také od zn. Ranger) má širokou škálu použití. Dnes vám ukážeme techniku, při níž použijeme médium a razítko, pro vytvoření rezistentního místa na visačce.

Médium naneste na razítko pomocí štětce, který je zabudovaný ve víčku lahvičky. Pokud máte k dispozici médium ve větším balení, použijte pro nanesení plochý štětec. Razítko otiskněte na visačku a ihned jej důkladně očistěte. Otisk nechte dobře proschnout
 

Akrylovou barvu naneste na celou plochu visačky, i přes natištěný motiv.


Papírový ubrousek mírně navlhčete vodou z rozprašovače a tupováním přes natištěný motiv z něj setřete barvu.

 

Po zaschnutí první barvy naneste opět médium přes motiv. Použijte svislé tahy štětcem. Nechte zaschnout. A opět přetřete celou visačku barvou. Použijte jiný odstín.
 
 

Zopakujte krok 3. Získáte místo, kde bude vidět otisk razítka, pod kterým bude prosvítat původní podklad a kolem něj opět v místě, kde bylo naneseno médium bude první barva, kterou jste použili.
 
 

Celou visačku dokončete nanesením zlaté akrylové barvy na okraje, nalepením kamínků do středů květin a doplňte textilní krajkou a motýlem v duhové barvě. Za motýla umístěte dva špendlíky. Do horní části visačky uvažte hedvábnou stužku.
 


Žádné komentáře:

Okomentovat