středa 23. března 2016

MOJE PRACOVNA...Terka

Krásný den všem! Nedávno jsem si psala s Di a domlouvaly jsme se na tématech, která pro vás přichystám. Kromě jiného tam také zaznělo slovo pracovna. Slovo dalo slovo a úkol zněl jasně - ukaž nám svoji pracovnu! Zní to jednoduše ... realita je trochu složitější.


Než vám ukážu, jak to u mě vypadá, nechte mě trochu filozofovat :-) Co to pro mě vlastně znamená ... Můj koutek, jak tomu říkám, je pro mě oázou klidu a relaxace. Není to tedy pracovna v pravém slova smyslu - tu mám v práci. Je to prostor, kde nechávám vyplout na povrch mé tvůrčí já. Jsem schopná v něm strávit celý víkend.

Vždycky jsem ale svůj koutek neměla. Když jsem s přáníčky začínala, hromadila jsem manželovi na stole razítka, papíry, stuhy apod. Až si jednou řekl dost ... a než jsem se vrátila z práce, měli jsme "pracovny" dvě. Z naší pracovny udělal dvě menší, a tak už cca rok můžu ve svém koutku hromadit, co chci! :-)

A jak to u mě vypadá? No - i to je složitější ... v "záchvatu" dost chaoticky, ale po práci všechno uklidím. Mám ráda pořádek a vše musí mít své místo. Vítám vás ve své "pracovně"!

Tohle je pohled na uklizený stůl ...


Toto je stůl při "záchvatu".


Koutek je vytvořený ze stolu a regálových dílů IKEA. Je to levné a pro mne naprosto ideální, protože si mohu vybrat, zda chci regál otevřený, s dvířky nebo se šuplíky.


Líbí se mi, že regál umožňuje skladovat věci odděleně a přitom přehledně ...Rozhodně nedám dopustit na magnetickou tabuli! To byl manželův nápad a já mu za to dala velké a významné plus :-) Můžete na ní skladovat prakticky všechno. Já tam zrovna teď mám kromě fotek výřezy ze šablony a vzorníky barev svých "Copiců a ZIGů".


Jsem trochu pedant a když říkám, že vše má své místo, myslím to vážně :-) Zvlášť mám razítka na pozadí, rostlin a nápisů. Zvlášť razítka s motivy lidí a zvířat a úplně oddělené pak mám "panenky Gorjuss" a české nápisy. U ostatních potřeb je to hodně podobné ... Na skladování používám plastové boxy IKEA - levné a praktické :-)Vyřezávací šablony mám v magnetických deskách.


Knoflíky apod. potom v deskách přesně k tomu určených. Investovala jsem do nich, protože jsem chtěla mít přehled o tom, co a kde mám ... Do té doby jsem knoflík hledala min. hodinu - znáte to :-)


Stuhy, Copic Markers i "ZIGy" mám v květináčích z IKEA a washi pásky ve skleněné dóze na sladkosti :-)
Papíry - velká kategorie!!! Zvlášť uskladňuji jednobarevné 30x30cm, přáníčkové základy (tj. formát A4 a gramáž nad 200g), s potiskem 30x30cm, formát 15x15cm ...Všechna razítka s českými nápisy mám hned po ruce u stolu (stejně jako vyřezávací šablony :-)). Dávám je na acetátové folie a uzavírám do plastových kapes.O pracovním koutku by se toho dalo psát hodně. Také by se to potom hodně dlouho četlo, a to nikdo z vás asi nechce ...  Dovolte mi na závěr motivační citát, který mám nad stolem:

"It always seems impossible until it's done!"

Snad se vám u mě líbilo a pokud by vás cokoli zajímalo, napište mi.

Krásný den!!!

16 komentářů:

 1. Hustýýýýýý :), to je pracovna snů. Terko Tvůj "záchvat" je myslím ještě stále velmi kultivovaný. Líbí se mi ten diodový pásek pod dvířkama a ta atmosféra nočního tvoření. Sympatické je mi vědro se stuhama a provázky - mám to podobně a čas od času se to pěkně zamotá všechno do sebe jak v tom hrabu :)Anička

  OdpovědětVymazat
 2. Toto je pracovna?? Já myslela, že prodejna :-D Jsem žabař :-D Tiše závidím... Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hanko máš pravdu - jsem posedlá :-) Někdo si ujíždí na kabelkách nebo botách a já na tomhle :-)

   Vymazat
 3. Ach jo,a to sem si myslela,že nejsu závistivá!Su,a jak!Je krásná,můj sen.Já tvořím na klíně,na rohu postele.Občas se manžel vzbudí s nějakým překvapením na těle(nějaké to zdobení nebo zatoulaný odstřižek),ale zatím jen brble.Blahopřeji k vašemu koutku,je super:-)závistivá Markéta

  OdpovědětVymazat
 4. Krásná pracovna, super "vybavení" :-) Jinak jsem tedy chtěla také napsat, že Tvůj záchvat je jak má uklizená pracovna :-)

  OdpovědětVymazat
 5. No můj "záchvat" je nepublikovatelný :-) a už ho ani nestíhám uklízet, je trvalý;-)))
  Obdivuji takhle naklizená místečka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To bude tím, že jsem pedant ... Někdy mi manžel, že jsem jako Monk :-)

   Vymazat
 6. Moc hezky uspořádané. Poličkový regál a navíc někde po ruce, je pro mě zatím nedostižný kvůli prostoru.

  OdpovědětVymazat
 7. krásné místo, závidím vám ho :) i množství kousků k tvoření. To všechno jsi si nakoupila? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo - jsem maniak :-) Jak říkám - někdo to má s kabelkami nebo šperky, já ráda tvořím ...

   Vymazat
  2. nebo peníze propijí a druhý den prozvrací... no nejsme na tom my lépe? To oni jsou maniaci :D

   Vymazat
 8. Místečko roztomilé, opravdové útočiště :-) Jen při té fotce "záchvatu" jsem záchvat smíchu dostala já :-))) To co je u tebe záchvat, je u mě krásně uklizeno, tvé dokonalosti já nikdy nedosáhnu :-))

  OdpovědětVymazat
 9. Máš to pěkně zorganizované. Já mám taky ráda uklizeno a přehledně srovnáno. Jinak mezi uklizeno a "v procesu" je jen malý rozdíl. :-D Myslím, že mívám horší stavy. :-D

  OdpovědětVymazat
 10. Nádherné ��. Kdybych byla mladší, tak do toho zahučím stejně. Teď mi stačí stůl se šuplíky, police, krabice, pořadače �� atd. I tak je v tom jedna luxusní dovolená. A uklizeno? Většinou jen organizovaný nepořádek. Hlavně že už vím, kde co mám. Věra Říhová

  OdpovědětVymazat