neděle 28. srpna 2016

DIY TUTORIÁL... Kornout pro prvňáčka

Za pár dnů jde dcera poprvé do školky. A neskutečně se těší! Už loni se první rok "otrkala" v jesličkách, a tak doma naštěstí nemáme žádné nervy, jak to bude celý den bez mámy zvládat. O prázdninách na dovolené v Německu za výlohou papírnictví okukovala obrovské kornouty pro školáky, hlavně ten růžový s Myškou Minnie. A my jsme se domluvily, že si stejný kornout doma uděláme samy, i když se jde "jenom" do školky...Všechno, co budeme potřebovat, už nejspíš doma máte, takže do čtvrtka kornout určitě vyrobit stihnete.
Připravíme si:
 • tvrdší 12" čtvrtku
 • krepový papír (u nás samozřejmě růžový)
 • oboustrannou pásku
 • stuhu (cca 40 cm)
 • tužku a provázek


Z tužky omotané provázkem zkonstruujeme provizorní "maxi" kružítko, kterým na rubovou stranu čtvrtky vykroužíme oblouk a vystřihneme. Papír si pro usnadnění práce ke stolu raději přichyťte kouskem washi.


Z krepového papíru si ustřihneme dva pruhy široké asi 20 cm, slepíme do jednoho dlouhatánského pásu a pomocí oboustranné pásky je do "harmoniky" přilepíme k okraji čtvrtkruhu.
Já jsem krepák ještě prošila na šicím stroji, ale mám vyzkoušeno, že vše v pohodě udrží i samotná lepicí páska.


Papír si u špičky trochu zmáčkneme, aby se nám pak kornout snadněji stáčel.


Na kraj nalepíme opět oboustrannou pásku a stočíme.


Konce krepového papíru opět slepíme nebo sešijeme a nahoře ještě zajistíme sešívačkou.


Stuhu můžeme na jednom konci ozdobit cedulkou.


 Kornout samozřejmě naplníme oblíbenými sladkostmi (u nás vyhrály staré dobré bonpari), a zavážeme.Všem prvňáčkům přeji úspěšný start školního roku a tu nejhodnější paní učitelku na světě!

4 komentáře:

 1. Jíťo, jsou parádní! U nás jsou v září vždy na programu narozeniny (včetně školkovní "výslužky"), takže už mám něco připraveného, ale Tvůj nápad ukládám v hlavě, bude se hodit! :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Super. Ve čtvrtek jdeme prvně do školy, tak to snad stihnu.

  OdpovědětVymazat
 3. Ty jsou nádherné. Taky bych chtěla být malá a mít možnost si vzít takový krásný kornout (Verča S.)

  OdpovědětVymazat