středa 31. srpna 2016

INSPIRACE... Album z dovolené

Když jsem před nedávnem chystala album k maminčiným půlkulatým narozeninám, zjistila jsem, že za posledních deset let nemají moji rodiče téměř žádné fotky. Pár krásných snímků ze svateb a momentky s vnoučátky. A tak jsem si na sebe ušila bič. Kromě přáníček, kalendářů a různých minialbíček s fotkami dětí, jsem si řekla, že jim dám do kupy alespoň fotky z dovolené. Tři dny třídění stovek snímků z digitálu, pár dnů lepení fotek plus zdobení alba a hotové album prolisováno za pět minut, ale radost stála za to... Dámy, zvu Vás na návštěvu Madeiry....


Project life album lepím do klasických 12" kapes, o to víc si užívám, že malé album žádné kapsy nemá a všechny ozdoby a papíry si každý může osahat (a že těm nádherným ozdobám odolat nejde)!
Volila jsem formát 4 x 6" a vazbu pomocí strojku Zutter. Desky alba jsou z kartonu, hrany jsem nejprve pro začištění oblepila washi páskou a potáhla zajímavým papírem od Bella!/ Something Blue s krásným perleťovým leskem.


Na vnitřní stranu desek jsem vlepila elegantní jednobarevný broskvový papír zdobený ornamentem ze zlaté folie a na začátek z průvodce přepsala pár faktických informací o ostrově.


Hojně jsem využila různé thickersové abecedy - v kombinaci s vellumem obzvlášť vyniknou. Kulaté vellumové okénko také nemohlo chybět... 


A vellum zdobený zlatou fólií - další zdobení není potřeba.


 Fotky jsem vytiskla ve formátech 3x4 a 4x6 bez jakýchkoliv rámečků.  Větší fotky jsem nijak nepodlepovala a přímo do nich vyrazila dírky pro vazbu.
U Didi v e-shopu letos najdete krásné navy kolekce. Papír s plachetnicemi  (i s pruhy níže) je od Carta Bella (Yacht Club). Ty patří k mým horkým letním favoritům (kromě povedených vzorů) hlavně díky vysoké gramáži.


Menší fotky jsem pro větší kontrast podlepovala bílou čtvrtkou. Popisky jsem často skládala z Timových písmenek.


U bílých papírů mám v oblibě úplně jednoduché "falešné šití" černým fixem.


V Project Life čím dál více inklinuji k jemnějším barevným kombinacím. U tohoto alba však padla jasná volba na divoce barevné papíry od My Mind´s Eye. Výrazné květinové vzory jsou připomínkou tamní neskutečné a rozmanité krajiny a zahrad plných čarokrásných květin.


Nemohl chybět ani kovový buttonek. Co na tom, že z alba je díky pár takovýmto ozdůbkám pěkný tlouštík...


Ke slovu se dostaly i razítka KETA, Didi je pravidelně doplňuje a moje zásoba se díky ní stále a stále utěšené rozrůstá :o)Ze začátku jsem měla v oblibě hlavně univerzální černá, bílá a zlatá thickersová písmenka. Odolat ale nedokážu ani výraznějším barvám...


nebo těmto kartonovým kolečkům od Amy Tangerine...


Kromě vellumu jsem album proložila také pár stránkami potištěné acetátové fólie.


A jednu fotku obtočila bavlněným provázkem...


A to je vše...


Přeji krásný poslední den prázdnin!

9 komentářů:

 1. moc krásné, Jíťo, to muselo udělat radosti!!

  OdpovědětVymazat
 2. Miluju ty kvwtinové papíry :-) A k exotice vyloženě sedí! Paráda!

  OdpovědětVymazat
 3. Super! K tomuto bych se ráda někdy dokopala ... Takový dárek je nejlepší!

  OdpovědětVymazat
 4. Jitko krásné ! Muselo udělat obrovskou radost :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 7. Paráda !!! Veľmi sa mi páči to prekladanie vellum aj s nalepenými písmenami
  krásny darček, taký sa nedá kúpiť nikde.

  OdpovědětVymazat
 8. Paráda !!! Veľmi sa mi páči to prekladanie vellum aj s nalepenými písmenami
  krásny darček, taký sa nedá kúpiť nikde.

  OdpovědětVymazat