pátek 2. března 2012

Inspirace... Dárková krabička a valentýnské přání

Protože zítra  je svátek sv. Valentýna, mám pro vás jednu inspiraci na poslední chvíli. Možná máte pro svou drahou polovičku nějakou sladkou pozornost a přemýšlíte, jak ji zabalit. Já jsem vyrobila malou papírovou krabičku... tedy malou - měří přibližně 13 cm, posuďte sami...


Krabičku jsem si nejprve tužkou předkreslila pomocí šablony na velkou 12" čtvrtku. Stylově jsem zvolila kolekci Hot Chocolate od Fancy Pants. Na šabloně najdete tři velikosti krabiček, já jsem vybrala tu největší (čím větší krabička, tím větší čokoláda a tím větší radost :D). Předkreslený tvar jsem vystřihla, naznačené rýhování přejela ohýbacím jezdcem na řezačce a poté ještě vyhladila knihařskou kostí. Trochu mi daly zabrat ty polokruhové přehyby... Ale i ty jsem nakonec pokořila - plastovou šablonu jsem znovu přiložila na vystřiženou krabičku a ostrým koncem knihařské kosti několikrát projela v rýze. Bez toho, aby mi šablona vedla ruku, jsem to měla takové kostrbaté... ale s přiloženou šablonou to šlo opravdu dobře :-) Ohýbala jsem to pak po malinkých částech, využila u toho nehty, a jsem tentokrát opravdu spokojená.


Poté, co jsem měla krabičku dokonale narýhovanou, jsem ji slepila extra silně lepicí oboustrannou páskou a pustila se do zdobení. To jsem pojala velice střídmě, jinak to neumím :-) Na řezačce jsem uřízla pásek jednobarevné čtvrtky a pomocí embossovacího inkoustu Versamark ho orazítkovala několika kolečky z mini sady od Artemia. Versamark je sám o sobě bezbarvý, na papíru zanechá otisk jen o několik odstínu tmavší než je papír sám. Zkoušela jsem i jiné embossovací polštářky, ale ty bohužel tento efekt nedokáží vytvořit. V lepším případě otisk uschne a nejde vidět, v horším případě zůstane papír jakoby mastný. Některé detaily jsem dokreslila bílým gelovým perem.


Aby vynikla krásná hedvábná stuha, rozhodla jsem se ji podložit ještě proužkem modré vzorované čtvrtky. Stuha je navíc dozdobená perličkovou svorkou (prostě jak někde nemám perličku nebo kamínek, nemám "hotovo", pořád mi tam něco chybí). Ta nej ozdoba ale měla teprve přijít - na kousek kraft čtvrtky jsem Versamarkem obtiskla doposud nepoužité razítko od Hero Arts (čekalo na svou příležitost od loňského léta, ale kdo by v létě vařil čokoládu :D), embossovala bílým práškem a vystřihla. Kelímek jsem vybarvila červeným distress inkoustem, zalila leskem Glossy Accents a další "chlívečky" vybarvila pomocí bílého lehce transparentního pera (jak je něco bílé, musím to vyzkoušet... prášky, pera, inkousty, akrylky... posedlost). Nakonec jsem kelímek přilepila pěnovými čtverečky a krabička byla hotová :-)

Aby toho nebylo málo, dala jsem si další výzvu - posbírala jsem zbytky a vytvořila ještě přání (ano, samozřejmě že kelímky jsem si předem naembossovala dva, protože JEDEN kus prostě nedělám, však víte :D). Takže v rubrice "Co stůl dal" si dovolím prezentovat další projekt :-)

A pochlubíte se svými valentýnkami i vy???


Inspirovali jsme vás ke tvoření? Pochlubte se v naší pinterestové galerii.

Žádné komentáře:

Okomentovat