sobota 17. ledna 2015

Design Team - Ilona

Abychom měli přehled design teamu kompletní, musíme představit i autorku, která je na našem blogu stálicí. Za to jí patří vřelý dík!
 

Přivítejte prosím... Ilonu! 

Ilonka tvoří především romantická přáníčka a nedávno se stala členkou design teamu zahraničního blogu Cardabilities. I letos nám bude přinášet návody na nejrůznější "technická" přání a spoustu barevné inspirace.

Řekni nám prosím něco o sobě.
Jmenuji se Ilona. Je mi 40 let, jsem vdaná a mám dva neposedné hošíčky. Bydlíme v rodinném domku v České Lípě. Do minulého roku jsem byla na rodičovské dovolené. Nyní pracuji na jedné zdejší základní škole. Jsem nepoučitelný romantik se srdcem na dlani… Věta, která mě nejlépe vystihuje je jednoduchá. Tvořím pro radost. Svou i tu Vaši.


Jak ses dostala ke scrapbooku?   
Papírové tvorbě se věnuji takřka celý život. Svým přátelům jsem po mnoho let, každé Vánoce a Velikonoce, posílala ručně vyráběná přání. A jako zpětná vazba se mi vracela jejich radost, která mě nesmírně nabíjela do dalšího tvoření. O tom, že existuje scrapbooking a cardmaking jsem již nějakou dobu věděla, ale odolávala jsem. Až když jsem asi před téměř pěti lety v jednom obchodě našla nádherné gumové detailně zpracované razítko s vánočním stromečkem, neodolala jsem a můj papírový koníček začal růst, až přerostl do takové velikosti, že vyplňuje velkou část každého mého dne :-)


Co je Tvou hlavní parketou, co převážně tvoříš?
Mojí hlavní tvorbou jsou přáníčka, visačky, obálky, nejrůznější krabičky… Čas od času vytvořím i nějakou stránku a s velikými časovými prodlevami už třetím rokem letos lepím Project Life. 


Máš oblíbenou značku a případně i nějakou scrap-superstar, kterou sleduješ?
S oblíbenou značkou je to jednoduché. Miluju papíry My Mind´s Eye, Authentique (korespondují s mým stylem tvorby) a také Graphic45 (přestože jsem z počátku měla problém s jejich bohatým zdobením, čas od času si ráda „přizdobím“ , tyhle papíry jsou prostě taková srdcovka). Razítka od Hero Arts (skvělá témata a zpracování) , Inkadinkado (ať už silikonová nebo na dřevěném špalíku) a nebo Tima Holtze (skvělá témata, jedinečný a nezaměnitelný design). K oblíbeným tvářím – i těch je víc. Každá z nich je inspirující a nápaditá. 


Pět oblíbených pomůcek, bez kterých nemůžeš být?
Bez kterých nemůžu být? Určitě řezačka, rýhovací deska, výseky, v poslední době i PVA lepidlo… No a pak kamínky, peříčka, enamelky a kytičky. (Jedním slovem přízdoby - vyzrála jsem na to :-D). Toho oblíbeného je samozřejmě daleko víc… Je nějaká technika, kterou bys letos chtěla vyzkoušet?
Mám moc ráda přáníčka s efektem. A určitě je celá řada efektů, které jsem ještě nezkusila. Také si ráda zarelaxuji u Mixed Media projektů.

 

Rada pro začátečníka?

Sledujte trendy. Zapojte se do diskusí, nebojte se zeptat a sdílet svá díla. Posune vás to v tvorbě dál. (To platí pro přáníčka, ale i všeobecně.)Jak vypadá Tvůj stůl během pracovního procesu?
Můj stůl během pracovního procesu :-) Fotka určitě řekne vše. I když tahle fotka není z procesu tvorby samotné, ale z focení hotového produktu. Nicméně, rozdíl je minimální.


Když tvořím, mám na stole okolo sebe vyskládané všechny pomůcky, hrabu v krabicích a šuplíčcích, určitě na mém stole nepanuje pořádek. Občas mi nestačí stůl a tak se moje pomůcky nacházejí pod stolem a vedle stolu, na zemi…. Prostě jsou všude. Po tvorbě se musím donutit k alespoň minimálnímu úklidu, abych mohla pokračovat ve stahování fotek a psaní textů. Taky trošku proto, že můj pracovní kout je v obýváku, tak aby na ten "pořádek" nemusel nikdo koukat.


Otázka od další členky design teamu: Jak dlouho Ti trvá vytvořit jeden projekt?
To je různé. Někdy je to krátká doba (miluju devadesátiminutové challenge, které Didi občas vyhlásí) to pak není čas na přemýšlení. Tvořím srdcem. A jindy zase mám na stole rozložený projekt několik dní a pořád měním kompozici a vymýšlím co přidat a co ubrat. Každopádně, vždycky mě to moc baví. 

Máte Ilončiny projekty rádi? Těšíte se na další návody a inspiraci? Napište jí to v komentářích :-) Ze všech komentářů na konci týdne vylosujeme jednu z vás a pošleme jí malý barevný dárek - ozdobné svorky od My Mind´s Eye.

29 komentářů:

 1. I tobě Ilonko gratuluji, ráda si čtu tvé návody a těším se na další :)

  OdpovědětVymazat
 2. Tak Ilonku neznám, ale určitě se ráda na její příspěvky podívám...moc se mi líbí její stránky

  OdpovědětVymazat
 3. Krásné a romantické! Hned jdu prozkoumat Iloniny stránky! :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Ilonku znám a sleduji její krásná přáníčka, jsem zvědavá na novou inspiraci! :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Návodů na přání nikdy není dost, už se moc těším

  OdpovědětVymazat
 6. tak ty jsou .. prostě krása *

  OdpovědětVymazat
 7. Tvorbu Ilonky znám a mooooooc se mi líbí, je dobře, že jsi v teamu :-D
  danas

  OdpovědětVymazat
 8. Jsem si říkala, že by stálice v příspěvkách chyběla...super a gratuluju

  OdpovědětVymazat
 9. Gratuluji Ilonko a moc se těším....

  OdpovědětVymazat
 10. Přáníčka jsou mi nejbližší, moc se těším, že díky Vaší inspiraci se snad posunu zase dál...

  OdpovědětVymazat
 11. Moc gratuluji, i když llonka už vlastně členem DT na rozdíl od nás ostatních dávno je... Na blog a přáníčka nakukuji pravidelně, tak se těším na další porci inspirace!

  OdpovědětVymazat
 12. Juchů jen tak dál!!!! Samé zajímavé ženy s neuvěřitelným talentem. Tėšïm se na příspěvky. :-)

  OdpovědětVymazat
 13. Gratuluji nové člence týmu a jsem zvědavá na přání s efektem :-)

  OdpovědětVymazat
 14. Děkuji zá krásné reakce a budu se snažit přicházet s inspirací.... :) Moc se těším na spolupráci s ostatními clenkami týmu... diky

  OdpovědětVymazat
 15. Tvoje přáníčka a hlavně "technické vychytávky" mám ráda. Moc se těším na další a další a další....

  OdpovědětVymazat
 16. To bude silná design partička :) Ilonka je tady u Didi známa firma :)
  Gratulace obrovská!
  Máme v oblibě stejné značky, já nejvíc ujíždím na My Mind´s Eye.
  Těším se na příspěvky!
  > valilu

  OdpovědětVymazat
 17. My Mind´s Eye je taky moje srdcovka a tvorba Ilonky je krásně barevná a veselá, jen dál a houšť :-)

  OdpovědětVymazat
 18. Ilončinu tvorbsa je mi blízká. Těším se! Lucka

  OdpovědětVymazat
 19. Já moc gratuluji a moc se těším, krásné...

  OdpovědětVymazat
 20. Jo jo jo ! Ilonka je tu ! Bez ní by ta naše parta nebyla úplná !
  Už se těším až se rozjede ta naše týmová show ! .-)

  OdpovědětVymazat
 21. Gratuluji Ilonko. Určitě jsme s Tebou všechny počítaly. :-)

  OdpovědětVymazat
 22. Krásne práce :) Už sa teším na články a inšpirácie od Ilonky ;)

  OdpovědětVymazat
 23. Gratuluji, Ilonko! Tvé články a návody čtumoc ráda ...

  OdpovědětVymazat
 24. Povím vám příběh. Kdysi jsem na jednom blogu, vzdychla nad nějakým přáníčkem, že bych tak chtěla někdy dostat přáníčko jen tak...A za nějakou dobu jsem měla ve schránce obálku a v obálce nádherné přáníčko, se spoustou milých slov...a nakonec:četla jsem Tvůj povzdech a tak Ti chci udělat radost...Sedla jsem na zadek a utřela slzy...Ta, která mi udělala radost, byla Ilonka. Nikdy jí to nezapomenu :-), je to úžasný človíček a vždycky jí budu fandit a přát jen to nejlepší! S láskou Hanka

  OdpovědětVymazat
 25. Ilonky tvorbu znám a sleduji, tvoří krásná přáníčka a její vychytávky a návody jsou taky super :-)
  Kamila Š.

  OdpovědětVymazat
 26. drzim palce a tesim sa na tvorbu... lebo pohladnice, to je aj moja parketa :), pa Zuzana

  OdpovědětVymazat