pondělí 5. ledna 2015

Jak na to... Přání push and pull

Foto a text: Ilona Č.

Přání s efektem jsou vždycky velkou výzvou. Ten dnešní efekt spočívá v tom, že při zatažení provázku na spodní straně přání směrem dolů, vyjíždí jedna z kartiček směrem nahoru…. efekt velice originální :-)

Na výrobu přání si připravíme dvě kartičky o rozměrech 8 x 11 cm.


Nyní si připravíme mechanismus, který bude umístěn uvnitř přání a způsobí kýžený efekt.  Kartičku ve tvaru písmene H si připravíme podle rozkresu na fotografii.


Ustřihneme obdélník z průhledné slabé fólie v šířce 4,8 cm, délka je cca 20 cm. Přesnou délku stanovíme až po přiložení na kartičku z předchozího kroku. S úspěchem jsem použila fólii z celofánových sáčků, do kterých balím přáníčka.


Fólii vložíme do "výřezu" kartičky a slepíme tak, aby se s ní dalo volně otáčet. Nesmíme příliš utáhnout, přání by pak nefungovalo. Mohlo by dojít k jeho poškození. 


Přebytečnou fólii odstřihneme.


Odekorujeme vnitřní kartičky.


Kartičku s provázkem si položíme lícem nahoru, tak jak je vidět na fotografii. Přilepíme ji v místě, kde jsem naznačila šipku.


Celý mechanismus obrátíme a nalepíme druhou kartičku, tentokrát lícem dolů. Opět podle fotografie. Místo přilepení je opět naznačeno šipkou.


Mechanismus budeme vlepovat do přáníčkového základu o rozměrech 10,5 x 13,5 cm. Ve složeném přání nejprve dole uprostřed vyrazíme půlkruh pomocí  kruhové raznice. Přáníčko otevřeme a na levou stranu si přilepíme oboustrannou lepicí pásku.


Přilepíme vnitřní mechanismus, nalepíme další vrstvu oboustranné lepicí pásky a obě strany přání slepíme k sobě (přání není otevírací).


Odekorujeme přední stranu a přání je hotové.Takto vypadá přání když se zatáhne dole za šňůrku.


1 komentář: