pondělí 2. května 2016

INSPIRACE... Jak využít negativy od šablon

Všechny určitě používáte šablony pro BS. Shodneme se určitě na tom, že jejich pomocí jdou vykouzlit nádherné dekorace a přání. Zkoušeli jste ale někdy použít negativ papíru po vyraženém motivu? Že ne? Tak teď máte příležitost. Negativy šablon totiž dokáží na vašem projektu vykouzlit stejné zázraky jako vyražený motiv samotný.


Pro inspiraci jsem si zvolila zřejmě tři nejoblíbenější vyřezávací šablony - ptáčky, květiny a nafukovací balónky.
Pojďme se podívat na květiny - v mém případě šablonu vlčích máků. Postup je vždy stejný. Vyrazila jsem si do papíru danou šablonu.


 Následně jsem přiložila negativ na další papír a tužkou si na několika místech obtáhla obrys motivu. Potom přišly na řadu moje Copics Markers. U tohoto typu vybarvování je fajn, že si nemusíte dávat pozor, zda nepřetahujete :-)


Když bylo vybarvování hotové, nalepila jsem negativ raznice na vybarvený podklad a vše umístila na červený přáníčkový základ. Na základ jsem ještě před nalepením vytvořila pomocí horkého embossování nápis.Další na řadu přišly balónky. Postup je úplně stejný :-) Vyrazit šablony, naznačit na podkladový papír a vybarvit. Na kompletaci přání jsem však tentokrát použila 3D pěnové polštářky pro větší dynamiku balónků. Pomocí razítka jsem jim přidala provázky a z bílého provázku jsem ještě udělala mašličky. 

TIP OD TERKY: Na nalepení mašliček a provázků vůbec doporučuji Glossy Accent.

Na nápis jsem použila nápis z nálepek Simple Stories kolekce Let's Party.


Chtěla jsem přáníčku přidat ještě nějakou barvu, a proto jsem použila proužek papíru z kolekce Simple Stories Let's Party a malé vyražené srdíčko ... a bylo hotovo.A máme tu poslední přání z inspirace negativních raznic - ptáčky. Opět postup stejný :-) Vyrazila jsem motiv, naznačila tvar na podkladový papír a vybarvila. Potom jsem si připravila samotný negativ od šablony - natiskla jsem na něj pomocí razítek větvičky a lupínky.


Natiskla jsem nápis z kolekce Paper Smootches, přidala malé srdíčko - měla jsem potřebu přidat červenou barvu :-) a pomocí 3D pěnových polštářků nalepila negativní raznici na vybarvený podklad.


A teď už jen zbývalo přilepit přání na podklad - pro tuto variantu jsem vybrala pískově hnědou uměleckou čtvrtku. No a nebyla bych to já, abych si ještě nepřidala provázek :-)Doufám, že jsem ve vás probudila zájem o práci s negativy od vyřezávacích šablon :-) 


Co s nimi děláte vy? Pochlubte se na naší pinterestové nástěnce!

Krásný den všem!!!

7 komentářů:

 1. Terko, opět úžasné. Vždy mě překvapí, jak jednoduše se dá udělat paráda! Třeba se konečně pustím i do malování :-)

  OdpovědětVymazat
 2. krása. To prianie s balónmi je top :)

  OdpovědětVymazat
 3. tak to je pecka! vypadá to výborně! moji favorité jsou ptáčci:-)

  OdpovědětVymazat
 4. Krásné jsou úplně všechny :o)
  Já obdivuju hlavně to tvé bravurní stínování fixami Copic!

  OdpovědětVymazat
 5. Díky Jitu - je to koníček i úchylka :-)

  OdpovědětVymazat