pondělí 13. června 2016

INSPIRACE... Bublinová přání

Mám pro vás další inspiraci na přání. Ačkoli pro ty z vás, které preferují layouty, je tato technika také jistě využitelná :-) Hlavním motivem jsou bubliny a mě to napadlo ve chvíli, kdy se družička na svatbě mé kamarádky chopila bublifuku ... Jojo, inspiraci najdete všude :-) A já musím přiznat, že jsem tomu propadla.Pomůcky:
bílý papír
folie 
ozdoby (enamelky, samolepící kamínky, flitry, ...)
razítka na nápis

Nejprve je potřeba vyřezat z folie šablony. Opravdu doporučuji folii a mám k tomu hned několik důvodů. Za prvé blender po folii krásné klouže a pomůže vám nanést inkoust rovnoměrně i na ten nejmenší tvar a za druhé inkoustem na jednom místě přejíždíte i čtyřikrát a maskovací papír má tendenci vlhký nabarvený podklad trhat. A v neposlední řadě můžete folii otřít a kdykoli použít znovu :-)Udělala jsem v rámci svého šílenství těch bublinových přání několik a provětrala tak své Distress inkousty :-) Postup je vždy stejný, a proto vám celý proces ukáži na jednom z nich. Samozřejmě vás na konci neochudím a fotky všech mých výtvorů připojím :-)
Pojďme na to. Připravila jsem si odstíny Distress inkoustů, které chci použít a podklad upravila do poměrně velkého rozměru 18x13cm. Chtěla jsem, aby bubliny vynikly. 


Postupně jsem přikládala folii tak, aby se bubliny částečně překrývaly. Folie není moc vidět, ale je tam :-)


Kombinovala jsem různé barvy ...


Po nanesení všech bublin, jsem přání vysušila embosovací pistolí. Toto rozhodně doporučuji udělat, pokud chcete na hotový podklad cokoli embosovat. Inkoust je do papíru vpitý a i když použijete antistatický prášek, nebude naembosovaný nápis čistý.


 Já jsem naembosovala velký nápis a přidala ještě proužek papíru s doplňujícím textem. No a nakonec dozdobila. A bylo hotovo - tato technika není těžká a přání máte hotové za pár minut. A rozhodně je efektní :-)


A slíbila jsem všechny "exponáty", takže tady je máte. Všimněte si, že nemusíte mít spoustu barev Distress inkoustů ... odstín budete mít takový, jaký tlak na blender vyvinete - nejvíce viditelné je to asi na růžovém přání, kde jsem použila dva odstíny Distress :-)
Jak se vám bublinová přání líbí? Už jste někdy tuto techniku zkoušely? 
Pochlubte se na naší pinterestové nástěnce.

Pohodový den!!!

24 komentářů:

 1. Opravdu aaach.Toto se mi opravdu moc libi a urcite taky vyzkousim. (Verca S.)

  OdpovědětVymazat
 2. No tak toto je nádhera a URČITĚ použiji, díky! :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Naozaj aaaaach krásne . Ale ja som asi menej chápavá 😭 Tie bubliny z folie su na papieri niečím prilepené ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prilepene nejsou. Přidrzela jsem fólií volnou rukou :-)

   Vymazat
 4. Krásnéééé :) přemýšlím, že by určitě šlo i bez folie, kolečka vyřiznout do papíru....?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jde to, ale musí se často měnit. Distress papír napiji inkoustem... Hrozí propiti tam, kam nechcete a blender po papírové šabloně moc dobře neklouze :-)

   Vymazat
 5. Do ko na lé !!! Díky za perfektní nápad :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Teri to je úplná paráda. Diiiki za inšpiráciu určite vyskúšam ;)

  OdpovědětVymazat
 7. Nádherné!!! Já bubliny určitě vyzkouším i na layoutu! Tohle je parádní návod! :o)

  OdpovědětVymazat
 8. To vypadá úplně bombasticky! Zkoušela jsem jen bokeh efekt, ale ty barevný jsou super!!!

  OdpovědětVymazat
 9. Já jsem se k tomu ještě nedostala, říct to áááách :-) Parádní kombinace barev - už možná konečně vím, na co použiju černý distress :) Luxus, Terez! :-)

  OdpovědětVymazat
 10. Zkoušela jsem ve fólii vyseknout kolečka, ale marně; zkoušela jsem jinou fólii, ale opět jsem neprosekla. Tak mám 2 zkažené fólie a otázku - jaký druh fólie se má použít, aby šla vyseknout? Díky :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Marti použijte obyčejný prospekty euroobal...

  OdpovědětVymazat
 12. Marti použijte obyčejný prospekty euroobal...

  OdpovědětVymazat