čtvrtek 7. července 2016

INSPIRACE... KOUZLA S DYE INKS

Kromě Distress Inks ráda pracuji i s Dye Inks. Tento druh inkoustu má krásné jasné barvy, dá se blendovat a jdou s ním dělat úplné zázraky. V tomto příspěvku vám ukážu, že na celý projekt lze využít pouze bílý papír a Dye Inks


Pomůcky:
bílý papír
bílý inkoust

Přání, jehož návod Vám budu ukazovat jsem udělala ve dvou barvách. Podrobně Vám představím kroky k modré variantě. Nebojte se, na závěr nebudete ochuzeni o fotografie růžové varianty :-).

Nejprve jsem si vybrala šest barev Dye Inks, které k sobě ladí a připravila si proužek maskovacího papíru. Na bílém papíře požadované velikosti jsem si na levé straně udělala tužkou značku. Z tohoto bodu budou všechny barvy vycházet. Na bílý papír jsem přilepila proužek maskovacího papíru a připravila si Ink Blender


Maskovací papír jsem umístila na vyznačenou značku a nalepila ho šikmo na protilehlou stranu. Seřadila jsem si barvy inkoustů od nejsvětlejší po nejtmavší a pomocí blenderu jsem začala nanášet inkoust. Inkoust jsem nanášela vždy cca dva centimetry od maskovacího papíru směrem dolů. Takto jsem střídala všechny vybrané barvy až po nejtmavší odstín.

   


       

Tímto způsobem jsem vytvořila základní panel v obou barevných variantách. 


Nyní jsem si připravila stejné barvy DYE Inks na otištění kytiček, které jsem chtěla použít na ozdobení panelu. Sada razítek s kytičkami je vhodná na vrstvení, což se mi velmi hodilo na použití tří odstínů inkoustu ladícího se základním panelem.Ozdoby jsem měla natištěné a nyní je stačilo vystřihnout. Záměrně jsem nechala u každé kytky i listu bílý okraj, aby nezanikly na barevném pozadí. Vystřižené ozdoby jsem pomocí lepidla navrstvila na základní panel. Vše jsem dozdobila proužkem černého papíru s nápisem, enamelovými tečkami a černým gelovým perem. Toto jsou ozdoby v detailu...A toto jsou potom výsledná přání :-)


A co vaše čarování s Dye Inks? Pochlubte se nám!

Krásný den!

14 komentářů: