neděle 1. dubna 2018

INSPIRACE... VELIKONOČNÍ PŘÁNÍČKA

Pěkně vás zdravím o prodlouženém víkendu a přeji vám krásné a veselé Velikonoce! Jsem, ráda, že jste si v tom shonu našly čas i na náš blog. Dnes tu pro vás mám ještě dvě velikonoční přáníčka, která už sice nestihnete vyrobit a poslat, ale třeba vás inspirují k něčemu podobnému a vytvoříte přání k jiné příležitosti.

Před každým kurzem si lámu hlavu, čím ty mé milé ženy překvapit a nadchnout, jak je naučit používat to, co třeba mají doma... A na řadu přišla razítka, která jsem snad ještě nikdy nepoužila. Mnozí z vás je jistě znají, jsou to opravdu hodně let stará razítka od Artemia, která se už bohužel nevyrábí. Jsem moc ráda, že se mi je před lety povedlo ukořistit :) A pak, jakmile je mám ve svém šuplíčku, mohou být šťastně zapomenuta... Hodně věcí mě prostě baví jen MÍT, VLASNIT. Nepotřebuji z nich nic vyrábět, jsem jen ráda, že je mám a že kdyby to na mě přišlo, MŮŽU je použít


Protože ale do těchto slípek jsem fakt zamilovaná, a protože jsem je chtěla použít trochu jinak, než je obvyklé (ehm, řekněme si to narovinu - nevěděla jsem, co s nimi), vzala jsem si na pomoc razítkovací pomůcku Misti (nebo Timíkovu razítkovací podložku) a vytvořila si z nich tzv. background stamp, pozaďové razítko (ani po letech mě tento náš český překlad nepřestane rozesmívat :D... nemáte někdo něco lepšího?) Snažila jsem se razítka otáčet ve všech směrech a rovnoměrně je rozmístit na desce tak, aby měl obrázek po otisknutí přibližnou velikost základu přání. Pro můj pracovní vzorek to takhle stačilo, na kurz jsem si pak s rozmístěním mnohem více pohrála a bylo tam méně slepic vzhůru nohama :-) Použít k tomu můžete jakákoli menší razítka ze své sbírky, pro která jste třeba zatím ještě nenašly využití.

Pak už jsem si jen vzala na pomoc mé nové akvarelové barvy a velice ledabyle pozadí vybarvila světle modrou barvou. Nesnažila jsem se být přesná, na pozadí jsou i bílá místa, a pokud jsem někde přetáhla až do tělíčka slípky, nebyl problém to později přemalovat. K vybarvení slípek jsem použila akvarelové fixy Zig, se kterými se pracuje velice pohodlně a hlavně rychle. Velkou výhodou bylo to, že slípky byly embossované, takže jejich obrysy byly trochu plastické. Proto hezky držely barvu a hnědá se tak nerozpíjela do pozadí. Ani na přetahování jsem moc nemusela dávat pozor. Opravdu doporučuji.


Ze stejného archu razítek je i tato kytka, která se mi už nevešla nikam mezi slípky, ale moc jsem ji chtěla použít. Tak jsem si ji taky naembossovala na akvarelový papír, vybarvila fixami a vystřihla. K vytvoření podkladu jsem použila akvarelové barvy, plochý štětec a akvarelovou čtvrtku. Papír jsem přilepila na pevný podklad (aby se mi při práci pod nánosem vody a barvy nekroutil), štětcem jsem nanášela pruhy hodně koncentrované barvy a čekala na zázrak. Miluju, jak se ty barvy spojí a vznikají krásné barevné přechody - nepoužila jsem oranžovou ani zelenou barvu, přesto se mi povedlo vytvořit na papíru krásnou duhu.


Nápis Veselé Velikonoce je také embossovaný. Používám osvědčenou a nepřekonatelnou kombinaci černého inkoustu Versafine a průhledného embossovacího prášku. Výhodou oproti černému embossovacímu prášku je především fakt, že se nemusíte starat o zrníčka prášku, která vám ulpí mimo otisk razítka. S černým práškem jsem nikdy neměla dobré výsledky, nikdy se mi nepovedlo zbavit se těch zrníček opravdu všude a pak mě ty černé tečky okolo přiváděly k šílenství. Průhledné zbytky prášku jsou úplně jiný level, to je prostě na pohodu!!!! :-) Na obrázku jsou zbytky zapečeného prášku vidět mezi písmenky L a I. To je tak nepatrná záležitost, že s tím dokážu úplně v pohodě žít! Pokud by byly černé, celé přání by letělo do koše :-(


Jako variaci jsem pak ještě z dalších nabarvených panelů vyrobila úplně stejná přání, jen jsem nápis Veselé Velikonoce vyměnila za razítko Přeji Ti krásné narozeniny. Rázem jsem tak měla přání k úplně jiné příležitosti, design zůstal stejný. Rychlé tvoření mám moc ráda! Bohužel ale nemám vyfoceno... Na první pohled byste ale rozdíl možná ani nepostřehly :-)


Děkuji za návštěvu a těším se na příště!


* * * POUŽITÝ MATERIÁL (prettypapers.cz)

VYŘEZÁVACÍ ŠABLONY:
- - - MFT / Stitched Rectangle Scallop Frames (rámeček): https://tinyurl.com/ycrgz49d
- - - MFT / Stitched Sentiment Strips (ozdobný proužek): https://tinyurl.com/ybm4rzwh

RAZÍTKA:
- - - Keta / Veselé Velikonoce: https://tinyurl.com/ydganoqj

PAPÍRY:
- - - akvarelové čtvrtky: https://tinyurl.com/y7v43vlm
- - - přáníčkové základy a obálky: https://tinyurl.com/y8rwzy2v 

LEPIDLA:
- - - oboustranná lepicí páska: https://tinyurl.com/ybgrrzos
- - - pěnová lepicí páska: https://tinyurl.com/ydaxoz6g
- - - matné lepidlo Multi Medium: https://tinyurl.com/ycn47pxg

POMŮCKY:
- - - pracovní podložka: https://tinyurl.com/yblz6cwj
- - - páková řezačka Tonic: https://tinyurl.com/ya3lwq2p
- - - pomůcka pro přesné razítkování: https://tinyurl.com/ybcnerze
- - - horkovzdušná embossovací pistole: https://tinyurl.com/yabojk9q
- - - štětec s vodní nádržkou (Pentel): https://tinyurl.com/ydbvxmgq
- - - vyřezávací strojek Big Shot: https://tinyurl.com/ya7fvu9h
- - - průhledné akrylové řezací desky: https://tinyurl.com/yddquck5
- - - nůžky s mikrozoubky pro pohodlné vystřihování: https://tinyurl.com/ydcqp6kh
- - - knihařská kost / hladítko: https://tinyurl.com/y9a3lgbh
- - - sada štětců Ranger: https://tinyurl.com/y9vdq2uk

BARVY, INKOUSTY, PRÁŠKY:
- - - černý voděodolný inkoust Versafine: https://tinyurl.com/yan9r9mj
- - - průhledný embossovací prášek: https://tinyurl.com/yaarav7o
- - - akvarelové fixy Zig Clen Color Real Brush: https://tinyurl.com/y882kd8s


5 komentářů:

 1. Super! Nutně potřebuju takové přání. ..budeme u dědy stavět kurník a slípky dostane jako dárek ;)

  OdpovědětVymazat
 2. Kraaasne priania Didi :-) to slepickove je TOP asi tie sliepky tiež potrebujem :-D

  OdpovědětVymazat
 3. O, Did, ta jsou krásná ... slepičky mám také a přesto, že jsem si už koupila i jiné, tyhle bych nedala za nic na světě, takže tě naprosto chápu. Jen to vybarvování ... ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Need To Increase Your ClickBank Commissions And Traffic?

  Bannerizer makes it easy for you to promote ClickBank products with banners, simply visit Bannerizer, and get the banner codes for your picked ClickBank products or use the Universal ClickBank Banner Rotator to promote all of the available ClickBank products.

  OdpovědětVymazat