pátek 5. února 2021

INŠPIRÁCIA... ALBUM DECEMBER DAILY 2020

Dnes som tu asi s najobľúbenejším formátom každého roku a to je album DECEMBER DAILY. Aj napriek prvotným pochybnostiam som sa nakoniec rozhodla, že album zachytávajúce predvianočnú atmosféru budem tvoriť aj tento krát. Síce sme na Vianocepomaly zabudli, ale nedalo mi to sa s vami nepodeliť. Nakoniec inšpirácie na album nie je nikdy dosť tak snáď vás navnadím a možno si nejaké album vytvoríte, prípadně dokončíte aj vy. Dosť bolo úvodných rečí, ideme na to. Dnes to bude trochu dlhšie.


Doma som mala v zásobách biele album od 4enscrap, ktoré som už použila v minulosti (na album Juhas dvor) a ten rozmer sa mi páči. Je to cca 15x20 cm (ani veľké, ani malé) skrátka také akurát. Vrchné dosky som si dozdobila podkladovým papierom, kruhovým výsekom a stužkami.Kým som album začala tvoriť, hľadala som inšpiráciu na Instragrame. A veru, že jej tam nebolo málo :-) ale najväčšou inšpiráciou pre mňa bola Jennie Rey (na Instagrame ju nájdete: @thereypie) kto ju nepozná jednoznačne odporúčam. Tie jej nápady sú fakt super. A použiteľné do akého koľvek albumu.Tu som sa tiež nechala inšpirovať. Na priesvitnú acetátovú fóliu som nalepila samolepky do tvaru stromčeka. Myslím, že sa mi aj celkom podaril. Čo poviete?


K albumu som mala aj kapsy - 2 typy : jedna delená a druhý typ: veľká (tie som objavila až k záveru).
Sem tam som nejakú použila aj keď kartičky do nich som musela trochu upraviť(zmenšiť). Moje obľúbené vellum samozrejme nemohlo chýbať.Tu je stránka na ktorú som si spravila kapsičku do ktorej som schovala fotky a kartičku s popisom. Konečne som použila aj šablónu mašle od Marianne, ktorá mi ležala doma zatiaľ nevyužitá. Vyšívanie stromčeka bola zábava a šlo to celkom rýchlo.
Starbucks a Vianoce, táto kombinácia už dostala aj mňa :-) hlavne ich prémiová horúca čokoláda a ich kelímky. Tak som si jednu STARBUCKS stránku vyrobila. Z albumu je jedna z mojich najobľúbenejších. Čo ma ešte potešilo, že som na ňu spotrebovala iba zvyšky z papierov. A tu je jedna z inšpirácií od Jennie - vyťahovacia časť, ktorá je schovaná pod veľkou fotkou. Pri tejto dvojstránke som mala pôvodne iný zámer. Chcela som si vytvoriť okienka ako sú v adventnom kalendári, ktoré sa budú dať otvoriť. Ale pri vyrezávaní som to nie celkom odhadla tak som ich nakoniec celé vyrezala. Niektoré som podlepila fotkami, iné zase vellumom. 
Na túto visačku som si vyrobila samostatnú kapsičku. Z veľkej 6x4 inch kapsy som si odstrihla požadovanú šírku a po okraji som ju prešila na stroji. A bolo hotovo, stačilo len vložiť.Album bez veľkých fotiek už nemôže byť :-) tu som si musela poradiť, fotku tom rozstrihla na polovicu a vložila do kapsy. A vedľa opäť kapsa so 6x4 inch kartičkou.V niektorých prípadoch toho nebolo treba veľa. Veľká fotka cez ktorú som dala vellum s vystrihnutým motívom. Aby som vellum trochu oživila, použila som biele gelové pero a dokreslila "vločky".


Odklápaciu časť mám v albume len jednu. Opäť je to inšpirácia z Instagramu. Pomocou vyrezávacích šablón som si do papiera vyrezala nápis CUKROVI ten som následne v polovici rozrezala, a podlepila acetátovou fóliou a naspäť vlepila vyrezané písmenká. A výsledok sa mi naozaj páči.Rozmýšľala som ako dostať na veľkú fotku ešte ďalšiu + text. Zvolila som kovovú svorku pomocou ktorej som fotku a text pripevnila. Drží to, a dá sa to otáčať - úloha splnená.Tieto "hračičky" ma v albume bavili asi najviac. Aj keď som s niektorými zabila trochu viac času, ale ten výsledok za to stál.

A sme na konci. Snáď ste to vydržali. Ja som rada, že mám hotovo a môžem sa venovať zase stránkam a ďalšiemu tvoreniu. Verím, že som vás aspoň trochu inšpirovala. Ak by ste si chceli pozrieť video k albumu tak vás pozývam ku mne na Instagram. Ďakujem za váš čas. 

Budem sa tešiť zase na budúce pri ďalšej inšpirácii. 5 komentářů:

 1. Krásne album, Ivi❤️. A ďakujem za tip na Jennie, už ju sledujem ☺️😉

  OdpovědětVymazat
 2. Ivi, máš to boží! 😍 Už jsem zkoukla i video, díky! ❤

  OdpovědětVymazat
 3. Ivi, video na instagramu mě konečně zae popohnalo k dokončení mého DD (sice tvořím rok 2019, ale to nevadí :) ) Tak jsem o víkendu zase trošku pokročila. Děkuji

  OdpovědětVymazat
 4. Krásný prosincovníček, pěkné vychytávky PĚKNÉ PĚKNÉ

  OdpovědětVymazat
 5. Je to opět nádhera, těch nápadů a to provedení:) Třeba jednou taky něco takového vytvořím...

  OdpovědětVymazat