čtvrtek 19. května 2016

PL HOST... Jana S.: Jak jsem zase příliš nedohnala skluz

„Skluz“ je magické slovo, že? Všechny (čest výjimkám) ho máme – větší, nebo menší a nutí nás makat, abychom ho dohnaly. Nebo možná někoho ne, ale já mám vizi, jak budu brzy aktuální a vrhnu se zpátky na léta minulá … To bych ovšem nesměla doplňovat PL stránky layouty. Nedělám to každý týden, ale stává se mi to relativně často. Proč to zmiňuji? Protože layout, který Vám ukážu, je jedním z nich.V 13. týdnu našeho PL dominují 2 fotografie, podle nichž jsem se rozhodla vybrat barevné schéma celé stránky. Je to jednak kytice tulipánů a pak ta úplně hlavní fotka, s oslavencem Ríšou, obsahuje sytě zelené tričko. Bylo jasno – bude to zase intenzivní barevná kombinace. Nechápu, proč se mi to děje, protože mám fakt ráda tlumené barvy! „Naproti“ jsem potřebovala něco ladícího a nechtěla jsem dělat 2 týdny v identickém stylu. A také se v 13. týdnu vyskytly krásné fotky, které se prostě na jednu stránku PL nevešly!

Tady je tedy „odrazová“ PL stránka.


Ve scrapu mě baví objevovat a zkoušet nové, ale vypadá to, že jsem se našla v Clean and Simple stylu (přestože MM obdivuji a také občas zkouším ☺). Díky Janče Vítové jsem narazila na blog Francouzky Nécureuil, která dělá úžasné čisté a jednoduché věci! A tak poslední dny nedělám nic jiného, než vyřezávám na Big Shotu, razítkuji a stříhám větvičky, lístky a ptáčky a snažím se jí liftovat … (A také nakupuji další šablony a razítka!)

Ale zpátky k layoutu. Vybranou fotku jsem vytiskla černobíle, barva na ní totiž úplně neladily s předešlou stránkou. Vybrala jsem si pár papírů s jemnými vzory (alespoň tady jsem se „umírnila“) a navrstvila je. Dominující pruh je prošitý na stroji.

A pak zdobení: použila jsem jen několik clusterů – shluků ozdob – složených z lístků, větviček a ptáčků – ty u naší Tildy zatím moc neumím vynechat. Jelikož vše důležité již bylo napsáno v PL, nebyl nutný příliš dlouhý journaling. Omezila jsem ho na pár slov vytištěných na počítači, nejsem totiž hrdou majitelkou psacího stroje.

Místo cákanců jsem se rozhodla zkusit drobné dírky 2 velikostí, které jsem podlepila barevným papírem – tento efekt jsem neobjevila já, je také odkoukaný z internetu. Přestože enamelky miluji a původně jsem je chtěla použít, přišlo mi nakonec „děravé“ zdobení jako dostatečné.


Tolik můj zatím nejvíc Clean and Simple layout. A tady je celá stránka:


Snad se Vám bude stránka líbit. Teď už Vás přestanu zdržovat a vrhnu se na další týden, v němž se mi znova rýsuje doplňující (nebo dominující? ☺) layout … umenšení skluzu se nejspíš zase odsouvá! A jak jste na tom časově Vy? Také si to dobrovolně komplikujete? ;-)

Přeji krásný zbytek května a hodně tvořivé inspirace!

Jana

P.S. Tak mne napadá, že by ten náš 13. týden splňoval podmínky květnové PL challenge? ;-)

20 komentářů:

 1. Jani kraaaasne stranky a layout je paradny tie vyrezy sú super :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Jani moc krasné :-) A ano, ten skluz :-D

  OdpovědětVymazat
 4. Opět velká paráda. Ten layout je perfektní :-) Jani, prosím tě, co je to za vyřezávací šablony? Ty výseky jsou krásný, hlavně ty ptáčci :-) A ty dírky, skvělý nápad!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Péťo, díky, ty šablonky jsou z francouzského e-shopu 4enScrap. U amerických výrobců jsem podobné ptáčky (dost malé) neviděla. Neodolala jsem :-) Pěkné větvičky má i Sizzix a podobné lístečky My Favourite Things - ty jsem si u Didi koupila nedávno. No prostě, šablon do Big Shotu nebudu mít asi nikdy dost!

   Vymazat
 5. Mě má dnes dojít balík fotek s mixem z let 2012 - 2016, jsem zvědavá, kolik toho zvládnu a jak rychle. Ale už mám předchystané, která fotka půjde do které kapsičky, tak to vypadá, že zas ten skluz zmenším ;)!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, držím pěsti a těším se na výsledek, doufám, že se pochlubíš!

   Vymazat
 6. Krasa..no jeste, ze se layoutum tolik nevenuji, jinak bych byla u ledna..:-D. Ale stranka je to paradni! A ty vyrezy jsou uzasne. Proc ja porad nemam ten BigShot!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alčo, díky! Big Shot Tě stejně nemine, neboj! Ale je to závislost ... :-)

   Vymazat
 7. Krasa..no jeste, ze se layoutum tolik nevenuji, jinak bych byla u ledna..:-D. Ale stranka je to paradni! A ty vyrezy jsou uzasne. Proc ja porad nemam ten BigShot!

  OdpovědětVymazat
 8. Anóóó!! Jani, tohle je parádní:-) prostě co mám ráda, ale to ty víš;-)Už se taky těším na nové šablonky.

  OdpovědětVymazat
 9. Jani máš to krásné, myslím, že se Ti daří lifotvat velmi dobře, ten styl je dobře čitelný :).Velmi inspirativní a nakažlivé. Já se ve skluzu asi nikdy nedoženu, ale tahle lehká nervozita je tak motivující :) Anička

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu, Ani, asi bych neměla až takový drive, kdybych byla aktuální ... ale ta léta minulá ... :-) Těším se na Tvou stránku do challenge!

   Vymazat
  2. Bude tam��. Challenge je můj super hnací motorek. Ma totiž deadline ��A.

   Vymazat
 10. Jani to je paráda - máš to opět krásné a takové jarně elegantní. (Verča S.)

  OdpovědětVymazat
 11. Děvčata, moc díky za pochvalu, jsem ráda, že se Vám líbí a moc si toho vážím!

  OdpovědětVymazat
 12. krása, krása, tvoje stránky jsou tak krásně čisté!

  OdpovědětVymazat
 13. Janičko to je tak překrásná stránka ! A ten nápad s dírkami - dokonalý ! Jsi velice skromná, ale roste z tebe velká scrapbooková hvězda ! :-) To mi věř a myslím to naprosto upřímně a od srdce:-)

  OdpovědětVymazat