neděle 9. prosince 2018

VÁNOCE PODLE... DIDI

Dnes vás do svých vánočních příprav zasvětím já. Je to sice trochu paradox, protože klasickou vánoční přípravu já vlastně úplně zanedbávám, ale co se týká papíru, tam je to trochu lepší. V polovině listopadu vždycky zešílím, že už vlastně bude prosinec a smutně konstatuji, že jsem ty přípravy letos OPĚT nechala na poslední chvíli. Každoročně se těším, že hned v září, s prvním zazvoněním školního zvonku, k těm vánočním přáním sednu... a každý rok zůstane právě jen u toho těšení. Ale jednou..., jednou to stihnu!!!Mé vánoční tvoření většinou začíná naplánováním termínu vánočních kurzů. A ač jsou pak mé tvořivé plány jakkoli velkorysé (abych jako mohla udělat malé sneak-peak fotečky jako upoutávku na kurz), k výrobě vzorků stejně sedám až den před kurzem. Mé první letošní vánoční přání bylo toto ťuťuňuňu zdobené metalickou fólií. Do těch jsem se naprosto zamilovala. Především v kombinaci s transferovým gelem a plastovými šablonami jsou do-ko-na-lé! Prošívaný okraj vykouzlila tato vyřezávací šablona.


Rukavičky jsem si vyřízla a chtěla je nalepit na stromečkové přání, ale ty stromky byly tak parádní, že mi bylo líto byť jen jeden jediný zakrýt... A rukavičky tam stejně nevynikly. Navíc byly neméně parádní, takže potřebovaly vlastní minimalistické přání (ha, já ani jiná neumím!). Konečně jsem našla využití pro krásné washi pásky, které mi poslala jedna milá zákaznice jako dárek poté, co jsem je obdivovala na jejích přáníčkách.


Všimněte si efektního embossování - poslední dobou embossuji téměř vše, co mi přijde pod ruku :-) Používám černý inkoust Versafine, který schne tak akorát rychle, aby se nemazal, ale stále je dostatečně mokrý pro zasypání embossovacím práškem. Používám průhledný embossovací prášek, který vám snadno promine nějaké to zapomenuté zrnko.


A tady už začíná moje velkovýroba :-) Chystala jsem přání na tradiční školkový jarmark, z jehož výtěžku se pak ve školce kupují mikulášské balíčky. To znamená, že výroba musí být rychlá, ekonomická, ale stále to musí být hezké :-) Doufám, že se mi to povedlo. Po přáníčkách se nakonec jen zaprášilo, to mě pokaždé potěší.


Prošla jsem svůj archiv razítek (a to jakože je opravdu archiv :D) a našla (ne)jeden motiv, který už několik let čeká na svou příležitost. Letos ji konečně dostal. Negativní razítko, které se správně zvoleným inkoustem nadělalo spoustu parády. Razítkovala jsem pomocí Distress Oxides a k dokonalosti mi pomohla razítkovací pomůcka. Tato plošná razítka je potřeba otisknout alespoň 2x, někdy i 3x, pak je otisk naprosto perfektní a barva jednolitá. 


Použila jsem barvy v odstínu Peeled Paint, tmavší modrá je Tumbled Glass. Světlejší modrá je křídový inkoust Versamagic v odstínu Aspen Mist. Většinu natištěných obrázků jsem ještě embossovala průhledným embossovacím práškem, takže efekt mrazivé ledové zimy byl dokonalý :-)


Prošla jsem také svou sbírku vloček a vylosovala několik, které to dotáhly až na přání. Konkrétně ta největší je od značky Rayher a stále na e-shopu máme posledních pár kousků :-) Vánoční textová razítka Keta najdete tady.


A tady je ukázka několika přání, které jsem chystala jako vzorky na kurz. Kromě metalických fólií jsme si hrály i s inkousty a strukturovací pastou a výsledky byly neméně famózní :-) Snad se o všechna přání vyrobená na kurzech stihnu podělit v samostatném článku třeba během vánočních svátků.


Pokud by někdo zjistil, že bez některé z použitých šablon nemůže žít (a zjistila to většina účastnic kurzu :D), najdete je tady: stromečky, cesmína a vánoční hvězda.


A jaká přání letos rozesíláme od Pretty Papers do světa? Na to si ještě chvíli budete muset počkat... Přece nezkazíme překvapení! :-)


Moc děkuji za nakouknutí a ve středu se můžete těšit na další vánoční příspěvek :-)

Přeji vám pohodový advent!

19 komentářů:

 1. Didi mas to kraaasne vsetko, ale tie priania s tou strukturovacou pastou sú topka. Jedno krajšie ako druhé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji Ivko. S pastou moc často nepracuju, ale budu muset začít. Je to rychlé a velice efektní :-)

   Vymazat
 2. Nádhera... já budu rozesílat přáníčka příští týden, protože ty, co jsem měla nachystané pro scrapkamarádky, mi rozebrali v práci ��

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No Veru, já jsem si napsala seznam, kolik těch přání potřebuju a měla jsem fakt začít už v tom září :-) Ale je fajn, že se v práci přáníčka líbí a jdou na odbyt!

   Vymazat
 3. No tak ta přání jsou úplně úžasná! Měla by jsi sednout k tvoření častěji a vytahovat poklady z archivu ��❤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji Adélo :-) No pravda je, že archiv je opravdu dooost obsáhlý, takže určitě zase něco vyštrachám :-)))

   Vymazat
 4. Jee, rukavičky jsem si letos taky pořídila + ty washipasky!;)... a to razítko se stromky je snad jedno z prvních pozaďových, co jsem si pořídila a taky mám pocit,že bych ho mohla využít víc....a ty poslední přáníčka s pastou jsou fakt super!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Haha, washi pásky, díky za ně :-) Ony se tam pořád tak krčily v koutku... Rukavičky jsou TOP! A přestože mám dvoje, už jsem zase viděla další a nevím, jestli je nebudu taky potřebovat :-)

   Vymazat
 5. ... nádhera jako vždy, i já mám s rukavičkama od Didi ...

  OdpovědětVymazat
 6. tvoje pranicka jsou k sezrani, vzdycky jsem je obdivovala ... nadhera!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc díky Jani, já zase obdivuji Tvé PL, Tvoje minialba, všude všechno bílé, moc krásné...

   Vymazat
 7. Krásné tvořeníčko. 👍Pamatuji na své první tvoření v Liberci pod Ještědem, pod tvým vedením výroba vánočních přání s jelínkem. Není to ta šablona? 😃

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Irenko, moc děkuji :-) Ano, jelínek je jedna z mých nejpožívanějších šablon! Těším se, že se zase brzy někde potkáme.

   Vymazat
 8. Didi, nádhera, tvoje minimalistické nápady jsou prostě nej! 👍👍👍

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zuzko, moc děkuju! Jojo, minimalismus, to je moje :-)

   Vymazat
 9. Jedno hezčí než druhé!! Fakt nevím, které se mi líbí nejvíc....a to už to prohlížím a čtu asi podesáté:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky Aničko! Moje nej je asi to, které jste ještě neviděli :-)

   Vymazat
 10. Didi, miluji tvá přání a nápady. Máš to opět dokonalé. Martina P.

  OdpovědětVymazat