čtvrtek 24. září 2020

CHALLENGE INSPIRACE... EMOTIVNÍ ZÁPISKY

To jsem si teda zase dala! Takové hezké zadání! Všechno co potřebuji mám: chuť, nápad, fotka je prima, dokonce i čas a klid na tvoření. Taková souhra se jen tak nevidí, mám v plánu toho náležitě využít. A ne jeden, myslím si, že zvládnu i dvě nebo tři stránky. Vzorovou stránku k zářijové challenge jsem nestihla, tak bych to ráda napravila...


Vrhla jsem na tvoření a vše dopadlo úplně jinak. Regulérně jsem dvě stránky po dvou dnech nezdarů vyhodila (!) a u té třetí jsem rezignovala a efekt bílého vzoru na barevných inkoustech jsem lepila z bílého papíru. Nejdřív jsem si řekla, jak se tady se vším krok po kroku svěřím, ale už jsem trochu vychladla a tak to bude spíše pozitivní. Jen drobné varování. Pokud budete používat šablonu, tak přes ní pouze texturovací pastou. Gesso, ani akrylová barva, ani směs transfer gelu na folie s akrylovou barvou nefungují. Obzvášť když si šablonu sami vytvoříte z papíru.

Na téhle stránce bych vám ale moc ráda představila značku Craft Consortium. Na přírodních motivech si ujíždím a tohle jsem musela vyzkoušet. Ledňáčci jsou krásná stvoření a ty papírové najdete v kolekci The Riverbank. Mám bloček papírů 6x6 a skvělé je, že zvětšené motivy zvířat a rostlin najdete i na vnitřní straně tuhých desek. Odtamtud jsem vystřihla právě tyhle dva fešáky. Růžový papír s bílými motivy šípkového keře je zase z bločku At Home In The Wildflowers. Některé papíry mají lehký perleťový lesk, ale tak decentní, že jsem si toho všimla až na třetí pohled.


Krásná ombre vážka je z vnitřní strany desek bloku 6x6 z kolekce Wildflower Meadow. Mě se prostě líbí zajíci, luční kobylky, rejsci, kosáci, vrabci, včely, pampelišky, sedmikrásky a další evropská havěť a květena. To vše a mnohem víc u Craft Consortium najdete a výsledek nemusí působit vintage:). 


Celou stránku jsem dle zadání challenge lepila na kraftový podkladový papír. Mám raději světlejší odstín  a nejvíce mi vyhovuje ten od Bazzil Basics. Formát je hotový, akorát do mého alba.  Bez gessa bych si na barevné pozadí netroufla, zde by bylo ideální gesso průhledné, které nemám, tak je tam bílé. Inkousty by tak i lépe vynikly. Mám teď nově sbírku nádherných Distress Oxide, které ale vyniknou skvěle i na tmavém podkladu. Na této stránce jsem míchala odstíny Shabby Shutters, Forest Moss, Bundled Sage, Old Paper a Evergreen Bough, který považuji na nejúžasnější odstín. Inkousty jsem nejdříve nanášela pomocí plastového obalu a akrylátového bločku, pak jsem pomocí pěnového aplikátoru zjemnila okraje skvrny i na místa, kde nebylo gesso. Navrch jsem použila ještě šablonu Halftone od Tima Holtze. A úplně navrch cákance a ještě i cákance zlatého spreje Color Shine od Heidi Swapp


Takto jsem měla podklad připravený celkem třikrát. Žádná rychlovka, ale emocionálně náročná hra s flekem barvy:). Na bílý vzor jsem si vybrala šablonu Pretty Pattern Background od Justnick, zmenšila, ozrdcadlila a vyřízla. Papír dobrý, ale ne jako šablona. Možná na ten první pokus, ale ten nesmí být akrylovou barvou. Ta steče pod papír. To, že mám texturovací pastu úplně vyschlou (ok, byl tam zbytek, ale byl), jsem zjistila až těsně před aktem nanášení a bylo třeba začít improvizovat. 


Po dvou zničených stránkách jsem se rozhodla ty rozpatlané bílé flíčky zamaskovat papírovými. Na lepící folii do plotteru my zůstaly výřezy ze šablony a ty jsem použila. Hodinářská práce, ale mé trápení ukončila. Pokoušela jsem se rozmáznutou hmotu ještě maskovat inkousty, ale někde je to dost vidět i přes to. 


A ještě nápis Hájovna - ze starých samolepkových archů od Simple Stories - přetřené odstínem Faded Jeans. Taky krásná barva.

Konec dobrý všechno dobré. To vám všem moc přeji. A když nejde o život, tak jde... Čas na stránku nebo přáníčko do challenge máte ještě do pondělí, má být hnusně, tak si odpočiňte, zašijte se ke tvoření a my se těšíme na vaše krásné výsledky!!!

Těším se na příště!
4 komentáře:

 1. Hm, Ani, já použila akrylku bez problémů 🤔... a také jsem (opět) rebelovala a podklad tedy není kraftový, i když kraft miluji. Nějak se mi příčí myšlenka 20 stejných stránek 😜
  Ale zpět k tvému článku, moc díky za inspiraci a počtení ❤️ Krásné to máš, holka! Jo, a nejlépe se přece scrapu je pod mírným časovým tlakem, a ne když máš na to celý den, to přece víš, ne? 😘😘😘

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ááááááá...tak to se na tu stránku hodně těším!!

   Vymazat
 2. Aničko krásná stránka. A nervy s tím, že něco nefunguje tak, jak jsem si představovala moc dobře znám :-) Ani nevíš, kolik přání jsem vyhodila ...

  OdpovědětVymazat
 3. Moc díky Jani i Terko! Jasně, že to je normální součást tvorby, že se něco nepovede...to se mi stává dost často. Na začátku jsem se nechala inspirovat známou americkou scraperkou, která neustále opakuje..."just keep going"... Jako že to nemáte vyhazovat, ale přidávat a přidávat a ono to nakonec zafunguje...:) tak pod to se úplně nepodepíšu:))

  OdpovědětVymazat