pátek 17. prosince 2021

VÁNOCE PODLE... ANIČKY

Už je to taková malá tradice. Každoročně před Vánocemi s vámi sdílíme to nejlepší z našeho vánočního tvoření a ani letos to nebude jinak. A já se na to moc těším. Jsem na tom sice podobně jako Ivka a asi podobně jako mnohé z vás...letos je to předvánoční období pracovně ještě náročnější než obvykle. Na tvoření, které je stále a jen mým koníčkem nemám vůbec čas. Ale! Mám všechno hotové z loňska:). A nebojím se to přiznat. Většina přáníček, které zde uvidíte jsou vyrobená v čase vánočním roku loňského, kdy se nikam nesmělo a já mohla naprosto legálně sedět doma na zadku a tvořit. Všechno zlé je k něčemu dobré. Přání jsem tedy jen vytáhla z kufříku, nafotila a posílám je do světa. Ok, dobře, nevydržela jsem to a něco málo vyrobila i letos..některé nové kolekce jsou neodolatelné:).

Krásné papíry od Alexandry Renke jsou snad už z předloňska a dají se použít opravdu do posledního kousíčku. Vůbec nevadí, že jsem z papíru odřezávala různé kousky. Nezáleželo zda byl z prostředka nebo z kraje, každý byl skvělý. Doplněno o výřezy Alexandřiných stromků a jelení hlavy. 


Naprosto, ale naprosto úžasné glitrové čtvrtky ve zlaté a stříbrné barvě jsou řezatelné i na plotru. Efekt je silný a nepadají z nich žádná zrníčka. Úplně čistá práce. Opravdu doporučuji!


Použití vyřezaných stromů na jiném podkladu, opět papír Alexandra Renke. Zelené a růžové smrky z papírů kolekce Snowflake od Crate Paper a pro potlačení zadního motivu podložené páskem velumu
Zelené stromy natřené 3D Clear Gloss od Anita's. Patlala jsem tím vše, co mi přišlo pod ruku


Vzorovaný papír se sobíky je letitá zásoba Fancy Pants - Wish Season. Kruhový výřez s kuličkami najdete na JustNick a jmenuje se Holly Ring. Je krásně vyříznutelný i takto zmenšený na cca 7 cm. Kruh s cesmínovými listy už nevím odkud je, ale opatrovala jsem ho několik let než na něj došla řada.
3D Clear Gloss na bobulích červených i bílých. 


Tento výřez Holly Ring má asi 9 cm , papíry z kolekce Snowflake od Crate Paper. Ze stejné kolekce jsou i mini puffy samolepky domečku, stromečků a hvězdiček. A opět trochu 3D Clear Gloss. 


Variace na věneček, tentokrát s papíry od Alexandry Renke a tekutými perlami od Ranger. Trošku se  během skladování splácly, ale obnova byla rychlá a neviditelná. 


Několik sezón jsem měla v oblibě velké čtvercové formáty přáníčkových základů, ty jsou na věneček jak stvořené. Zde vyříznutý z té nejúžasnější glitrové čtvrtky a doplněné o 3D Clear Gloss. Papír z kolekce Snowflake od Crate Paper.


Kebulky sněhuláků jsou neodolatelně roztomilé, tohle přání určitě poletí do nějaké čtyřčlenné rodiny. Vystřihovala jsem z papírů Carte Blanche  a Woodland od Les Ateliers De Karine. Větvičky byly obzvlášť výživné a o to více uklidňující


Opět jsem použila 3D Clear Gloss, tentokrát na očička, lístečky a bobule. Hlavičky jsou vyzdvižené na 3D pěnové pásce ve dvou úrovních. 


Kromě sněhuláků jsem vystřihovala i zvířátka a různé další zimní motivy. Jmelího z černého papíru mám vyřezáno asi půl kila ještě z vánočních dílniček s dětmi.  Medvídkové přání krásně splňuje podmínky prosincové challenge.:). 


A ještě zvířátka a sněhulák na korkovém pozadí. "Kaufem" roku pro mě byl černobílý provázek Bakers Twine od Hemptique. Takový "must have". Univezální, jemňoulinký provázek na krásné špulce se v domácnosti určitě neztratí.


Nejvíc mě baví, když jsou ta přání pěkně pohromadě:). 


A další korková přání z papírů Woodland od Ateliers de Karine. Vánoční motiv může být třeba i bavlnovník


Používáte i jiné přáníčkové základy než obdélníkové? Já mám moc ráda čtvercové a ve variantě mini jsou totálně roztomilá. Varianta square mini kraft je úplně ideální na vánoční rychlovku ze zbytků. Opět kolekce Snowflake od Crate Paper, tekuté perly a mašlička.


Jelikož vánočních přání není nikdy dost, jdu si ještě rychle nějaká vytvořit, ať o stihnu poslat, A ať si ten předvánoční čas taky trochu užiji. Udělejte to taky tak, a bez výčitek, že nemáte umytá okna:)!

Přeji vám krásné prožití svátků vánočních, ať je můžete strávit s těmi, kteří jsou pro vás důležití. Přeji vám do nového roku hlavně pevné zdraví, hodně optimismu a radosti z toho, co děláte. Přeji vám, ať vás neopouští chuť tvořit a ať si na něj najdete čas. 

Krásné Vánoce!Žádné komentáře:

Okomentovat