čtvrtek 12. února 2015

DIY tutoriál... Valentýnská kapsička

Na dnes som pripravila jednoduchý DIY návod ako vyrobiť rozkošný malý darček, ktorým potešíte nielen na Valentína ;) Vrecúško s maškrtou!

Výroba je rýchla, ľahká a výsledok skvelý... tieto vrecúška si môžete ozdobiť podľa svojich predstáv a taktiež dovnútra schovať akékoľvek malé prekvapenie.
Na výrobu budeme potrebovať:Z pergamenového papiera si odrežieme obdĺžnik s rozmerom 15x13 cm a prehneme podľa nasledujúceho obrázka (výborne na to poslúži mriežka z podložky na rezanie). 


Na zahnutie dolného okraja si necháme 1 cm a zvyšný papier odstrihneme podľa nasledujúceho obrázka (po línii prehybu z obr. vyššie). 


Následne zlepíme bočné strany o seba a potom prilepíme spodný okraj.


Vrecko ozdobíme textúrovacou pastou, previažeme nitkou. Na papier orazítkujeme text a pomocou kruhovej vysekávačky vysekneme koliesko. Druhou, o niečo väčšou vysekávačkou, si nachystáme koliesko zo vzorovaného papiera. Obe kolieska spojíme 3D lepiacimi štvorčekmi. Takto navrstvenú ozdobu prilepíme na vrecko.

A na záver ochutíme tekutými perličkami, flitrami a keď už je ten Valentín, tak aj nejakým srdiečkom.. a tadá! Hotovo :)


Ako plnka nám poslúžia rôzne keksíky, cukríky alebo napríklad vrecko chutného čaju. Som presvedčená, že kamarátku, priateľa, či kolegyňu táto milá drobnosť poteší :)

Krásny dník všetkým!

12 komentářů:

 1. jednoduche a pritom uzasne :) dakujem za inspiraciu

  OdpovědětVymazat
 2. Deny to je DO KO NA LÉ !!!

  Opravdu krásné ! :-)

  Jen nemám vlastně s tímhle papírem žádnou zkušenost - dá se ta pasty vysušit horkovzdušnou pistolí nebo se to musí nechat uschnout volně ??

  Děkuji :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ďakujem!
   Čo sa týka pasty, tá je na povrchu suchá už po niekoľkých minútach.. sama skúsenosť s vysúšaním horko-vzdušnou pištoľou žiaľ nemám, takže neviem, či by to bolo ok..
   Ja si vždy, kým mi uschne pasta, pripravujem ostatné ozdoby a keď ich idem aplikovať, je suchá.. :)

   Vymazat
  2. Pastu jsem sušit nezkoušela, ale embos. prášek ano. Jen musíš mít silnější vellum, ne obyčejný pauzák.

   Vymazat
 3. Taky jsem z těch kapsiček nadšená. Mně prostě tento styl přijde naprosto dokonalý a podle návodu to vždy vypadá strašně jednoduše, není ta nic, s čím by člověk mohl mít problém. A pak sedím, vrstvím, zkouším... a nic kloudného z toho nevyleze :-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Didi, to, že z toho nič nevylezie, to je len zlý uhoľ pohľadu! :)

   Vymazat
 4. Úžasně jednoduché a tak miloučké a krásné ... Hmmm, budu muset vyzkoušet :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Krasa!!!! Bezva navod a super fotky!

  OdpovědětVymazat
 6. krása, myslím že potrebujem pergamenový papier :)

  OdpovědětVymazat
 7. Moc krásná kapsička! Krásně jemné.

  OdpovědětVymazat
 8. Ale ty jsou úžasné.... Deny, díky za inspiraci. Vypadá to skvostně.... Určitě vyzkouším.

  OdpovědětVymazat