středa 27. prosince 2017

INSPIRACE... WINTER WONDERLAND (1. část)

Tak jsem si řekla, že dokud si “letos” nestoupnu na sníh, tak sem žádné zimní stránky dávat nebudu. A minulý víkend jsem si stoupla. A to pořádně a se vší parádou. Slunce, prašan a mráz, takže “tutový” odraz:)... Ale o tom jindy. Důležité je tady to, že tímto jsem odbrzdila zimní scrap.

Zima je moje nejoblíbenější roční období. Výlety s tátou po hřebenech při zákazu vycházení a zážitky, kterým se dneska říká “extrémní” mě a mé sourozence rozhodně poznamenaly. Pozitivně. Přežili jsme to!:) A fakt, že jsem byla na horách v zimě i počata se prostě ignorovat nedá. Takže zima je pro mě ve znamení hor a lyžování - čím víc, tím líp. A “chudák” Šárka to bude mít podobně. Zatím to snáší statečně.

Loňské Vánoce jsme již podruhé trávili na cestách, a mně se během roku téměř podařilo dokončit všechny stránky, které jsem chtěla z tohoto výletu vytvořit. Je to opět model jedna velká fotka a jeden layout s tím, že jsem si to trochu “ulehčila” a scrapovala jen každý sudý den. Ten lichý je popsán právě na velké fotce.

Pečlivěji než cokoliv jiného si vybírám právě zimní scrap materiál. A loni mi padla do oka krása od Simple Stories Winter Wonderland. Celé Vánoce jsou tedy modro-hnědo- červeno-oranžovo- zlaté ... tedy až na tu fialovou, které má Šarka na sobě víc než dost :).
 

První zastávka Riesneralm. Byla to jen taková malá zastávka, tak jsem to vyřešila právě textem na velké fotce. Napsáno ve Photoshopu a posláno už takto upravené do fotolabu.

První layout už jste mohli na blogu zahlédnout a je na něm loňský Štědrý den. Byli jsme na Tauplitz Alm, prostě proto, že tam bylo nejvíc sněhu. A jestli máte rádi menší střediska, nepotřebujete jen sjezdovat, ale chcete i běhat, máte děti a raději klidnou a trochu syrovou romantiku, tak jenom doporučuji :)

Stromečky jsem řezala na plotru. Tou dobou jsem ale ještě neznala mnoho e-shopů, které se nA soubory na řezání specializují, tak jsem si je nakreslila sama. Dneska ráda těch pár korun za soubor dám. Stromky jsou po obvodu obšité zlatou nití, trochu se mi na bílém pozadí ztrácely. Fleky jsou také zlaté a je to akrylová barva Artiste. Dnes jsem již šťastnou majitelkou lahvičky Golden Shine od Heidi Swapp, takže bych určitě použila tuto a bylo by to ještě o fous jinde....myslím. 


Nápis Štědrý den je můj první nápis na plotru řezaný vůbec... a byla jsem nadšená! Ani jsem nedoufala, že ty tenké části to zvládne. Ale papír plotru chutnal a tak jsem ani nedýchala, když jsem nápis sloupávala z desky :)


Dárečky jsou vystřižené z velkého papíru z loňské kolekce od PinkFresh Studio - Oh Joy a vybarvené zlatou akrylkou. Je mi velmi sympatické, že i letošní kolekce December Dayspodobné barvy a motivy... takže já se “dovybavila” jen ozdobami :)

 
Ještě začátkem loňského roku jsem dávala stránky do alba na “syrovo” - tzn. že jsem měla vždy layouty za sebou, slepené k sobě a zařazené díky samolepícímu acetátovému hřbetu s dírkami. Velké fotky byly také vždy zády k sobě a v průhledné kapse. Komplikované to bylo hlavně v tom, vymyslet, zda může následovat fotka nebo layout. Už to tak nedělám. Dávám vše do kapes. Stránku už si sice neošahám, ale zase se nezničí a je to mnohem jednodušší řazení.

Další den tedy padnul na layout. Moje velmi oblíbená kompozice “prádelní šňůra”. Navěsíte cokoli na jakoukoliv příležitost. Je to opět lift, ale šňůra je myslím velmi oblíbený motiv všeobecně:).Příliš to nehýří zajímavými detaily, ale pořídila jsem si k téhle skvělé kolekci i sadu tří washi pásek a byla jsem odhodlaná je použít. A zrovna na téhle stránce mám hned dvě. Tu s kvítky jsem provlékla dírkou ve visačce, přepůlila a vytvořila z ní takový “kolíček”. Plandá tam jen tak a mně se to moc líbí. O té černobílé pruhované washi pásce jsem už psala, to je takový scrapbookový "musthave".


Po delší době jsem zde oprášila i tekuté perly od Ranger - na zimní layouty jako dělané a trocha perletě ještě nikoho nezabila, že :) Na většině perliček, které jsem kdy dělala mám Šárčin otisk prstu, protože každou musí zkusit, jestli už je suchá... a samozřejmě v době, kdy suchá ještě není....no co už...tak jsou z nich potom takové malé enamelky...


A další dva dny jen na velkých fotkách...Vánice a metelice, pletou bílé rukavice,.... jsem kdysi recitovala ve školce....a milovala Čtyřlístek - Bílá past :)A ještě sem propašuji jeden layout. Je velmi jednoduchý. Řezání nápisů se mi tak zalíbilo, že jsem si to hned na další stránce musela zkusit znova. Tentokrát je nápis vyříznutý do podkladové bílé čtvrtky a podložený vzorovaným papírem. Enamelky, papírové výřezy, samolepky - vše kolekce Winter Wonderland.

A mimochodem metr prašanu a 5ti metrová halda nahrnutá rolbou hned naproti našim dveřím....a konečně slunce opírající se i do panoramatu Dachsteinu v pozadí - dokonalý kýč :)


Opět jsem byla nadšená z toho, že i tenoučký font Amatic SC se vyřízl na plotru  úplně čistě.
Pokračování příště :)

10 komentářů:

 1. Ani, ty stránky jsou vážně báječné všechny, ale nad poslední doslova slintám jak bernardýn. Nádherný kytičkový cluster mně úplně dostal ... ááách! :) Těším se na příště!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Utři klávesnici Jani ;) Vidíš mě to zas tak úžasné nepřipadá, ale sem ráda, ze jsem Tobě - cluster masterovi - udělala radost;)

   Vymazat
 2. Miluju tve stranky.Je to nadhera. (Verca S.)

  OdpovědětVymazat
 3. Aničko co to je za font na těch velkých vytištěných fotkách? (Verča S.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veru, ten nadpis je myslím Bakery a text je Jennifer Lynne. Ale ještě to zkontroluju ;) A moc děkuju ;)

   Vymazat
 4. Krásné stránky Aničko. Nápisy jsou skvělé!

  OdpovědětVymazat
 5. Krásné Aničko... kdy se uvidíme ve Znojmě? :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Deniso, doufám, ze brzy. ..ale v lednu to asi neklapne. Dám určitě vědět.A moc dekuju:)

   Vymazat