středa 26. ledna 2022

INŠPIRÁCIA... DECEMBER DAILY 2021

Ahojte, aj keď to na začiatku vôbec tak nevyzeralo predsa sa podarilo. Decembrové album za rok 2021 mám hotové. Pôvodne som si myslela, že pre tento rok album vynechám, keďže vianočná nálada u mňa bola na bode mrazu a viac času som trávila v práci ako vianočnými prípravami, ale nakoniec som moje rozhodnutie zmenila. A tak môj prvý tohtoročný príspevok nemôže byť o ničom inom ako o December Daily albume. Kto je zvedaví? Poďte sa pozrieť, bude to asi trochu na dlhšie.Tento krát som sa rozhodla, že album budem vyrábať od základu. Veľkosť som zvolila na výšku, vo finále má 12x15 cm. Prišlo mi, že to bude tak akurát, aj keď počas lepenia by som privítala o niečo väčšie rozmery, ale nakoniec stačí. Vo vnútri je krúžková väzba, ktorú som mala doma a konečne som ju využila.
Máte radi vellum? Ja áno a veľmi, pridávam ho už do každého albumu, ktorý robím. Príde mi že krásne jednotlivé stránky oddelí a odľahčí. Používala som hladké aj vzorované. (vyrezaná hviezda je podlepená vzorovaným vellumom) aby viac vynikla po obvode som ju ručne obšila.
Odklápacie stránky sú ideálne keď potrebujete pridať viac fotiek.  Ja mám v albume nakoniec len túto z oslavy 5 narodenín mojej netere.


Páči sa mi keď sa v albume striedajú aj plastové kapsy rôznych rozmerov. Ja som si jednu pôvodne rozmer 4x4 inch prispôsila. Z jednej strany som z nej zrezala  a do okienok som nasypala flitre rôznych tvarov a veľkostí. Po naplnení som kapsu prešila na stroji aby nič nevypadlo.
Mikulášska stránka musela byť niečím "špeciálna". Nakoniec som po dlhom vymýšľaní  vytiahla vyrezávacie šablóny a nápis MIKULAS som vyrezala a vyrezané písmenká som opäť podlepila vzorovaným vellumom.


Zvyknete používať okrem papiera aj iný materiál? Ja som na číslicu 9 použila filc a na živo to vyzerá super. K tomu snehu sa mi hodil, čo myslíte?


Tu som mala viac fotiek rovnakého rozmeru ako ich použiť všetky na jednu stránku? Stačí Vám washi páska, ktorou som fotky prilepila pod seba a vznikol taký "vodopád".
Neviem čím to je, ale tie STARBUCKS stránky patria medzi moje najobľúbenejšie v albume. Tento rok sme to (naozaj len náhodou) zladili do dokonalosti. Do skladačky srdiečka som zapracovala aj odložený kelímok. (červené kúsky) Zelený nápis Starbucks je tiež vystrihnutý s kelímka.
Ďalší materiál, ktorý som použila je acetátová fólia na ktorú som nalepila vyrezané písmenka, podložená je veľkou fotkou upravenou do rovnakého tvaru.
Snežítko, tento nápad som videla u Janičky Bennett a chcela som si ho tiež vyskúšať. Medzi dva papiere som vložila plastovú kapsu do ktorej som nasypala flitre, aby bol efekt väčší podložila som ho veľkými fotkami.


Veľké fotky sú tiež prvkom bez ktorého si už žiadne album neviem predstaviť. Na túto som chcela pridať aj text. Opäť mi skvele pomohlo vellum, vyrazela som si z neho kruh a prichytila ho kovovou svorkou.
Ešte vládzete? Už sa blížime do finále. Aj keď sa snažím vymyslieť vždy niečo "originálne" sú veci, ktoré opakujem dokola. Tu sú to kruhové fotky - ideálny spôsob ako ich dostať na stránku čo najviac.


A sme na konci. To bolo moje decembrové album. Nakoniec som rada, že som sa do neho pustila a podarilo sa ho dokončiť. A možno "nakopnem" aj vás aby ste sa do neho pustili. Na uchovanie spomienok nie je nikdy neskoro. 

Budem sa tešiť zase na budúce.3 komentáře:

  1. Ivko , já Ti tajně věřila, že to dáš!:) Album je krásné! A stránka ze Starbucks je super recyklační:)

    OdpovědětVymazat
  2. Anička diiki moc, no ja som to tušila, že mi veríš :-) som rada ze som to nakoniec nezavrhla a pustila sa do toho 😉

    OdpovědětVymazat
  3. Ivi, album je dokonaly!!! dakujem za inspiraciu ;-)

    OdpovědětVymazat