středa 11. listopadu 2015

DIY TUTORIÁL... SKLÁDANÉ MINIALBUM

Vždycky, když se tady na blogu objeví další Markétino dokonale vymazlené album nebo deník, zkoumám a upřímně obdivuju každý detail. Jedno snap a insta album už jsem si také objednala, a mám předsevzetí, že je zvládnu dodělat do Vánoc jako dárek.

Dnes mám však pro vás návod na pidi album, které sice nemá milion různých kapsiček, detailů a vychytávek, ale zase je hotové za chviličku, a to doslova. Navíc tohle album s přehledem zvládnete i v předvánočním shonu, který už na nás číhá...


Na výrobu stačí jediná 12" čtvrtka, kterou si narýhujeme, nejlépe na rýhovací podložce, podle nákresu:


Tam, kde je nakreslená červená linka, čtvrtku rozřízneme. Ze čtvrtky nám vznikne písmeno W.


Poskládáme. Šrafované sousedící čtverce slepíme k sobě a polotovar alba pro 24 fotek 3" x 3" je hotov!


Aby album pěkně drželo tvar, na poslední list zvenku nalepíme stuhu a přelepíme čtvrtkou, aby se mašle opakovaným zavazováním nevytrhávala.


Zbývá doplnit fotky. Na ozdobu jsou skvělé taky PL kartičky 2x2, kterých mám z různých sad spoustu a příliš často je v PL nevyužiju.

Já jsem tohle album vyráběla po narození syna pro babičku. Aby svým kamarádkám nemusela fotky vnoučka ukazovat v mobilu, ale v roztomilém albu, které navíc v kabelce nezabere téměř žádné místo... Babička byla nadšená a já spokojená, že jsem album stihla slepit i ve shonu kolem čerstvě narozeného miminka.
Přeji radostné a rychlé tvoření!

7 komentářů:

 1. No výborný návod... hned se do něj pustím zítra ...

  OdpovědětVymazat
 2. Jana Sadloňová11. listopadu 2015 13:51

  Nádhera, Jitko, díky za tip ... pro babičky perfektní!

  OdpovědětVymazat
 3. jezis, to je takove ňuňací! a ještě s tím vnukem! :)

  OdpovědětVymazat
 4. To je super návod. Děkuji - možná ho využiji pro kamarádku, která má teď porodit, tak jestli mi hned pošle nějaké fotečky, tak zpracuju a pošlu jí to jako dáreček k narození miminka. (Verča S.)

  OdpovědětVymazat
 5. Parádní, Jíťo, určitě vyzkouším - rychlé a efektivní návody já ráda :)

  OdpovědětVymazat