pátek 27. března 2015

Project Life s Dianou... Výlet do Anglie

Dva týdny uběhly jako voda a já jsem pro vás připravila zase jednu malou ochutnávku z mého Project Life alba. Co se týká roku 2015, přiznám se rovnou - jsem pěkně ve skluzu. Zatímco doma už vytahuji jarní kabátky, v albu lepím pomalu ještě zachumlané fotky. A protože se nějak ne a ne dokopat s tím pohnout, vymyslela jsem si na sebe takovou malou lest. Když se mi nechce do letošního roku, prostě jsem zabrousila do let minulých a rozhodla se konečně zpracovat fotky z mého pobytu v Anglii. Jste zvědavé? Já taky! Především na to, jak se vám bude moje Project Life inspirace líbit tentokrát. Zvolila jsem totiž pro mně tak trochu netradiční barvy...

Abych vás nejprve trochu uvedla do děje, v Anglii jsem prezentovala část své disertační práce na konferenci, kterou pořádala Univerzita v Sheffieldu. Samozřejmě jsem využila příležitost a jela jsem do Británie s mírným předstihem, abych si před povinnostmi trochu prohlédla město a prozkoumala okolí. V té době jsem ještě neměla ani potuchy, že existuje nějaký Project Life. Možná díkybohu za to, protože jinak bych se nehnula od objektivu a vezla domů kufr plný vstupenek, letáků, mapiček a ubrousky, co jsem si do nich utřela pusu v restauraci... :-) Neměla jsem ani vlastní zrcadlovku, ale naštěstí ji v té době měla moje mladší sestra, a tak jsem si jí s dovolením vypůjčila a ulovila spoustu krásných fotek. Tolik, že jsem při tvorbě stránek musela hodně vybírat, aby na sheffieldské zážitky nepadlo celé album :-)


Rozhodla jsem se sladit všechny stránky do jednoho stylu, tentokrát méně scrapbookového a více digitálního. I když, těžko říct, i na embossing nakonec došlo... Rozhodně to ale platí pro titulní fotky. S těmi jsem si hrála v Photoshopu, každá je doplněná nápisem vyvedeným ve stejném fontu, "ústředním motivem" jsou hvězdičky, jen prostě pokaždé trochu jinak. První stránka je věnována Sheffieldu, jak jsem si ho měla možnost prohlédnout, než začala konference. Krásné anglické městečko s průmyslovou historií jsem si hned zamilovala a okamžitě se tam cítila jako doma.


Asi jste si všimli, že poslední dobou moc ráda používám černobílé fotky. Miluju jejich atmosféru a na fotografie historických památek se prostě skvěle hodí. Navíc, pokud chcete mít stránky barevně sladěné (a to já teda musím mít), je používání ČB fotek taková dobrá finta, jak se se poprat s tím, že dost často má každá fotka trochu jiný odstín.


A co se týká těch netradičních barev, o kterých jsem mluvila na začátku, rozhodla jsem se totiž fotkám a kolážím nechat okraje. Ale ne bílé, nýbrž černé. A musím říct, že se mi tenhle nápad dost líbil. Díky tomu se celý výlet krásně odlišil od "běžných" týdnů. Journaling je tentokrát kombinací mého vlastního rukopisu a "fotošopování" na fotografiích. Psala jsem na černé tonkartony bílým gelovým perem. No, a jaké jiné ozdoby se hodí na černě vyladěné stránky, než ty z kolekce "The Story of Us" od Simple Stories. Když se vyhnete svatebním nápisům a obrázkům, stále vám zbude spoustu materiálu, který se dá skvěle využít (třeba jako psací stroj na kartičce s textem).


Dalším motivem, který jsem použila na všech stránkách jsou puntíky. Taky jsem se odvážila embossovat, docela hezky mě to překvapilo, razítka zůstala pěkně čitelná (no, asi na třetí pokus...). Tohle je konkrétně jedno od Technique Tuesday. Chipboard jsem doplnila o svorku právě z "The Story of Us", trochu ho přetřela gessem a pak distress inkoustem (můj oblíbený vintage odstín Victorian Velvet).


U některých fotek mi bohužel samoobslužná tiskárna v drogerii černé okraje z nějaké strany ořízla. Takže příště, až budu dělat stránky z nějakého zajímavějšího výletu, určitě si nechám fotografie vyvolat kvalitněji v nějakém fotolabu.

Druhý den začala konference, která se konala v jedné z nejstarších sheffieldských historických budov (Cutler's Hall). Výzdoba uvnitř byla prostě ohromná a - očima "projectlajfíma" - zlatá a tyrkysová, takže i stránku jsem vyladila do těchto odstínů. Můj poster, který jsem prezentovala, byl naštěstí v podobných barvách, jinak bych musela jít do černobílé a to by byla škoda.


Titulka byla opět "digitální" a v podobném stylu jako na předchozí stránce. A na kartičce vedle... No, snad nemusím ani psát, odkud je samolepka. Každopádně - i když je to v PL kapsičkách možná trochu jedno - jsem jí nalepila na 3D pěnové polštářky. Journaling se mi na tiskárně trochu rozmazal, a tak jsem byla pilná a obtáhla všechno černou gelovkou. Tak písmo dostalo docela zajímavé stínování, jen to teda zabralo celkem dost času... A miluju tu svorku... Je od My Mind's Eye a mám tyhle svorky pro jistotu asi třikrát v různých odstínech do zásoby, protože by mi jinak bylo líto je kamkoliv připnout a jen bych se jimi kochala a mazlila se s nimi.


Už dlouho jsem doma měla nepoužité kartičky od Simple Stories (no samozřejmě "The Story of Us"), které se měly použít do SMASH deníku. Koupila jsem je v začátcích svě PL kariéry, kdy člověk tak nějak nakoupí spoustu věcí, které neví, k čemu přesně jsou. No a tady se zlatá kartička se srdíčkem vyloženě hodila,a tak jsem jí hned zneužila...chci říci využila :-)


A když už tu píšu o konferenci, musím se i malinko pochlubit. K mému obrovskému překvapení jsem v Sheffieldu získala cenu za 3. místo v kategorii posterů. Měla jsem obrovskou radost a bylo to taková malá odměna za úsilí, které jsem práci do té doby věnovala. Nápis jsou samolepky z "The Story of Us". A embossing?! Původně byl bílý, ale nakonec jsem si speciálně kvůli téhle stránce objednala zlatý embossovací prášek. No, však tohle určitě znáte :-) 


Další dvě fotky jsem příliš nezdobila. Možná, že u té s kluky ještě časem, jak si budu stránku prohlížet, něco přidám. Ale moje "georgeous" foto alá vévodkyně z Sheffieldu by byla škoda něčím rušit. Samy vidíte, jak krásné prostory v konferenční hale byly. Prostě historie na nás dýchala na každém gauči :-)


Součástí konference byla taky slavnostní večeře na zámku Chatsworth, který vlastní Duke (vévoda) a Dutchess (vévodkyně) z Devonshire. Zámeček si o černobílou fotku vyloženě říkal a nápis na titulce je opět ve stejném stylu a s hvězdičkou.


Příroda kolem vévodství byla vskutku kouzelná. Prostě takový ten zelený anglický trávníček, všude samá ovečka a - nejsem moc přes kytky - cosi tam krásně růžově kvetlo... Takže bezva, protože tím pádem jsem mohla na stránce černou oživit mou oblíbenou růžovou.


Journaling jsem zase obtáhla černým gelovým perem. Všechny "vlastní" černé kartičky pak taky na stránkách o anglickém výletu dostaly falešné "obšití" bílou gelovkou. Pár růžových kamínků a puntíkaté samolepky z "The Story of Us"... No, a nalevo vidíte náš dream team včetně mého báječného školitele, skoro kompletní.


Protože bylo po konferenci, v areálu zámku jsme se dobře bavili. A tady vidíte posledního člena naší univerzitní party. Na kartičce vedle jsem použila úžasná písmenka od Heidi Swapp, které mám taky asi třikrát, aby mi prostě nikdy nechyběla. No a na šipce (já už to ani nechci psát, ale "The Story of Us" opět) jsem vyměnila srdíčkovou svorku za puntíkatou - prostě když vám něco neladí, musíte si poradit jinak :-)


Co dodat, mám prostě ráda lidi, kteří se dokáží zasmát sami sobě, a to moji kolegové na doktorátu rozhodně umí. I přesto, že by David možná protestoval, ozdobila jsem jeho fotku růžovými svorkami, tentokrát z růžové sady od My Mind's Eye (SWEETEST THING / HONEY) a naembossovala nápis, který je přilepený na kartičce 3D pěnovými polštářky. Co kdyby si jí někdo někdy vyndal z kapsičky ... Kamínek je drobný detail, ale potěší, že? :-)


Tak skončila konference i můj výlet v Anglii, i když vlastně ne úplně. Ale o tom zase příště.

Doufám, že moje "černo-bílo-puntíkaté" dobrodružství vás inspirovalo a třeba i vy se pro příště ve svých albech odvážíte vyjet ze zajetých kolejí a pustit se do něčeho netradičního.

Tak ať je i váš "lajf" jeden velký projekt!

11 komentářů:

 1. Dianko nemám slov !!!!!!

  To je DO KO NA LÉ !!! Všechno - fotky , ta černobílá, černé rámečky, zdobení, pracovní úspěch, Anglie !! Fakt jsem nadšená :-)

  Si připadám jak PL začátečník, tohle je fakt pecka !!! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Markét, děkuji, to je pěkné, jak já zase obdivuji Tvé stránky :-) No, co si budeme povídat, s dobrým námětem se tvoří téměř samo a to Anglie jednoznačně byla... :-)

   Vymazat
 2. Nádhera! Zpracování, fotky , ladění....

  OdpovědětVymazat
 3. bajecne!! fotky, layout, prace a atmosfera fotek! a koukam, ze jsi byla nedaleko od "nas" :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, díky, v tom případě musím říct, že to u "vás" máte moc pěkné! Letos se tam asi budu vracet, tak Ti napíšu o doporučení, co prozkoumat :-)

   Vymazat
  2. to jsem rada, ze se ti tam libi! tak peak district je super, ale jinak je to dost prumyslova zona UK :))

   Vymazat
 4. Perfektní! Opět úžasné fotky a krásně do detailů sladěno. A mimochodem, Di, mělas na konferenci naprosto úžasné šaty!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jíťo, děkuji... A mimochodem šaty jsou z RESERVED, to jen tak mezi námi děvčaty :-)

   Vymazat